Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 234

Charles Bettelheim: Class Struggles in the USSR. I.: First Period: 1917-1923. II.: Second Period: 1923-1930. Translated by Brian Pearce. New York - London,1978,Monthly Review Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
19387.

Rufpreis:
3 000 HUF

Marczali Henrik: A reformatio kora. Nagy képes világtörténet VII. köt.: Az újkor. I. rész. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin-Társulat - Révai. Szövegközti és egészoldalas képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány sérült, kijáró lappal, egy lapon szakadásból eredő hiánnyal.
19388.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szabó Viktor: A kommunizmus bűvöletében. A Magyarországi Tanácsköztársaság propagandája. 2019, Teleki László Ismeretterjesztő Egyesület. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19389.

Rufpreis:
3 000 HUF

1921 Századok LV. évf. 1-10. sz. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., 1921, Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.), 144+II+145-304+II p. Két kettős szám. Átkötött modern műbőrkötés, bekötött borítókkal.
19390.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Ford.: Bartal Antal. Bp., 1883, MTA, XVIII+609 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19391.

Rufpreis:
3 000 HUF

Anatomy of Revolution. A Condensation of the United Nations Report on the Hungarian Uprising. Washington, 1957, Public Affairs Press, 2+65 p.+2 t. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. "1956 Remeber 1956 Oktober 23. American Hungarian Federation levélzáróval a borítón."
19392.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vernei-Kronberger Emil: Magyar középkori síremlékek. 30 képes táblával. A szerző, Vernei-Kronberger Emil által DEDIKÁLT példány! A Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudmányegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 60. Bp., 1939, Officina-ny., 91+3 p. + 1-14,16-30 t. Papírkötés, rossz, széteső állapotban, egy hiányzó táblával.
19393.

Vernei-Kronberger Emil: Magyar középkori síremlékek. 30 képes táblával. A szerző,
Vernei-Kronberger Emil által DEDIKÁLT példány! A Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudmányegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 60. Bp., 1939, Officina-ny., 91+3 p. + 1-14,16-30 t. Papírkötés, rossz, széteső állapotban, egy hiányzó táblával.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kelemen János - M. Fejes Ágnes (szerk.): Ég és Föld között. Az első magyar óceánrepülés 75. évfordulójára. Bicske, 2006, Óceánrepülő Emlékbizottság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
19394.

Rufpreis:
3 000 HUF

Horváth Péter:  Értekezés a kunoknak és jászoknak eredetekrül, azoknak régi és mostani állapotjokrul. Hasonmás kiadás. (Számozott.) (Budapest, 1994. "A Jászságért" Alapítvány - Akadémiai Nyomda.) [6] + 156 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható); 64 + [4] p. Kolofon: "A redemptio (a jászkunok önmegváltása) 250. évfordulóján, az 1995. évi Jász Világtalálkozó tiszteletére kiadja: "A Jászságért" Alapítvány. Ez a könyv a 676. számú példány." Horváth Péter (1756-1829) jász alkapitány, történetíró, fő műve a latinul írt őstörténeti munka, "Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus" címmel, mely az első rendszeres értekezés a magyarságba tagozódott, katonai szolgálatuk miatt különleges jogállással rendelkező népcsoportok: a jászok és kunok őstörténetéről, jogállásáról és jogi küzdelmeiről. Az 1801-ben latinul megjelent munka magyar fordítása 1823-ban látott napvilágot, kötetünk ennek a kiadásnak hasonmása. Az eredeti munka után hosszabb tanulmány a szerzőről és a kérdéskörről. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19395.

Rufpreis:
3 000 HUF

Oliver Rathkolb: Führertreu und Gottbegnadet. Künstlereliten im Dritten Reich. Wien, 1991, ÖBV. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19397.

Rufpreis:
3 000 HUF

Felipe M. Arconada: Spanyolország, a jenkik gyarmata. Ford.: Róna Ilona. Bp., 1953, Szikra. Kiadói papírkötés.
19398.

Rufpreis:
1 200 HUF

H. G. Wells: The Outline of History. Vol. I-II. Being a plain history of life and mankind by - - -. Revised and brought up to the end of the second world war by Raymond Postgate. With maps and Plans by J. F. Horrabin. New York,1956,Garden City Books. Angol nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötések, kissé opott borítókkal, kissé sérült gerincekkel.
19399.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF