Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 234

Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerkesztette: Márkus Miksa. (Budapest), [1910]. (Révai és Salamon könyvnyomdája). 127p. Sok képpel. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti kötéstáblák bekötve, dombornyomott és kissé kopott borítóval, előzéklap kissé foltos, egy lap széle restaurált.
19363.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Ritoók Ágnes és Simonyi Erika (szerk.): Az Árpádok országa. Bp., 2022, MNM-MTA. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19364.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

19365.

Rufpreis:
1 400 HUF

Csatári Dániel: Forgószélben. Magyar-román viszony. Bp., 1968, Akadémiai. Változatlan lenyomat. Megjelent 800 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
19366.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Frederick Palmer: With my own eyes. A personal story of battle years. Indianapolis,1933.,The Bobbs-Merrill Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.  Frederick Palmer (1873-1958) amerikai újságíró és író.
19367.

Frederick Palmer: With my own eyes. A personal story of battle years. Indianapolis,1933.,The Bobbs-Merrill Co. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.

Frederick Palmer (1873-1958) amerikai újságíró és író.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Frank Robin - Lars Ritter: Eszmék könyve. Az egyik szerző, Frank Robin által ALÁÍRT példány! 2022, Ideológiák Társháza. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
19368.

Rufpreis:
6 000 HUF

Fournier, [August] Ágoston:  I. Napoleon életrajza. I-III. kötet. A harmadik javított kiadást fordította Supka Géza. Átnézte: Ujházy László. I. kötet: Napoleon születésétől Fracziaországon való egyeduralmának megalapításáig. II. kötet: Napoleon küzdelme a világuralomért. III. kötet: A népek ébredése és Napoleon életalkonya. Budapest, 1916-1920. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) [4] + 406 + [2] p.; [4] + 431 + [1] p.; [4] + 507 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. August Fournier (1850-1920) osztrák történész, bécsi, majd prágai egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban megírt, háromkötetes Napóleon-életrajza eredeti nyelven először 1886-1889-ben jelent meg, "Napoleon I. Eine Biographie" címmel. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata.) Egységes, aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félvászon kötésben (Müller György, Budapest). Jó példány.
19369.

Rufpreis:
5 000 HUF

Leopold von Ranke: Deutsche Geschichte im Zeitalter der Reformation. Band I-III. Leopold von Rankes Historische Meisterwerke 19-24. Hamburg-Wien-Zürich, é.n. (cca 1930), Gutenberg-Verlag Christensen & Co. Egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítókkal, belül nagyrészt jó állapotban.
19370.

Rufpreis:
5 000 HUF

Molnár János: Szigorúan ellenőrzött evangélium. I-II. köt. + Dokumentumtár a Szigorúan ellenőrzött evangélium II. kötetéhez. Név- és fedőnévmutató a Szigorúan ellenőrzött evangélium I. és II. kötetéhez. (Összesen 3 kötet). Nagyvárad, 2009-2010, Partium. Kiadói papírkötés.
19371.

Rufpreis:
5 000 HUF

Történelmi könyv tétel, német nyelven a Suhrkamp kiadótól, többségében jó állapotban, össz. 9 kötet (6 cím): Reinhard Bendix: Könige oder Volk. Machtausübung und Herrschaftsmandat (4 kötetben). Frankfurt, 1980, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Volker Hentschel: Geschichte der deutschen Sozialpolitik 1880-1980. Frankfurt, 1983, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban. + Ulrich Troitzsch, Gabriele Wohlauf (szerk.): Technikgeschichte. Historische Beiträge und neuere Ansätze. Frankfurt, 1980, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban. + Richard Saage: Arbeiterbewegung, Faschismus, Neokonservatismus. Frankfurt, 1987, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban. stb.
19372.

Rufpreis:
5 000 HUF

Jahrbuch der k. k. Heraldischen Gesellschaft "Adler". Neue Folge. Neunter Band. Mitb LXXIV Textillustrationen. Bécs, Selbstverlag der k. k. Heraldischen Gesellschaft "Adler". Német nyelven. 252 p. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé kopott félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, belső kötéstáblán és címlapon Országos Kaszinó címkéjévél és egyéb intézményi bélyegzőkkel.
19373.

Rufpreis:
5 000 HUF

Balogh Margit: "Victim of History": Cardinal Mindszenty: A Biography. Washington DC., 2022, The Catholic University of America Press. Angol nyelven. 723 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19374.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF