Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven év. Ifjúkorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp., (1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus-ny.), 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, szép állapot
Kulcsár Péter: Bonfini magyar történetének forrásai és keletkezése. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Bagyinszki Istvánné, Balogh Zoltán (szerk.): Rákóczi állama Európában. Konferencia a Szécsényi Országgyűlés 300. Évfordulója Emlékére, 2005. szeptember 15-16-17. Szécsény. Discussiones Neogradienses 9. kötet. Salgótarján, 2006, Nógrád Megyei Múzeumi Szervezet. Kissé koszos papírkötésben. Készült 300 példányban.
Kossuth Lajos 1848. julius 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. (Magyar Könyvtár 36.) Bp., 1898, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 36 p. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, régi intézményi bélyegzőkkel.
Eötvös és Trefort. Vál., szerk. és a bevezető tanulmányt írta: Felkai László, Mann Miklós. Bp., 1988, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Póczy Klára: Közművek a római kori Magyarországon. Bp., 1980., Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.