Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Kempelen Béla:  Magyar nemes családok IV. Fa-Házy. Budapest, 1912. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (A Nap nyomdája). VII + [1] + 503 + [1] p. Kempelen Béla (1874-1952) genealógus, a magyar nemesi családok kutatója. A jogász végzettségű tudós vármegyei közigazgatási évek után 1907-től címertannal és genealógiával foglalkozott. A magyar nemesi családokra vonatkozó kutatásai keretében 1911-1932 között adta közre munkáját, 11 kötetben, oldalszámozáson belül számos leszármazási táblázattal. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19692.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Levitschnigg, Heinr(ich) Ritter v(on): Kossuth und seine Bannerschaft. Silhouetten aus dem Nachmärz in Ungarn. I. Band Pesth, 1850. G. Heckenast. (4)+261+(2)p.+1 kihajt. mell. (hasonmás); korabeli félvászon-kötésben.
19693.

Rufpreis:
6 000 HUF

A magyar gyáripar évkönyve és címtára 1942 - 1943. II. évfolyam. Szerk.: Pártos Szilárd    II. évfolyam. Szerk.: Pártos Szilárd Bp. 1942. Stádium. 3 sztl. lev. 1216 l. Kiadói egészvászon-kötésben. A gyáripari védjegyek és cégjegyek ábráival, gyártmányjegyzékkel, hirdetésekkel. Kiadói egészvászon kötésben
19694.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Christian Frederik Wadskiaer (1713-1779)] Christianus Friedericus Wadskiaer: De principibus doctis Norvegis. Disputat - - -, repsondentibus praestantissimis et lectissimis laureae primae philosophicae candidatis. Hafniae, 1774, N. C. Höpffneri, 8+88 p. Latin nyelven. Papírkötés, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal.
19695.

Rufpreis:
1 000 HUF

19696.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bethlen, [István] Stephen:  The Treaty of Trianon and European Peace. Four Lectures delivered in London in November 1933. With a Preface by Lord Newton. London, 1934. Longmans, Green & Co. Ltd. (Printed by The Ballantyne Press). XII + [2] + 187 + [1] p. Első angol kiadás. Bethlen István volt miniszterelnök angol nyelvű londoni geopolitikai előadásai a trianoni békediktátum kapcsán, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térképpel. A munka ,,Bethlen István angliai előadásai" címmel magyar nyelven is megjelent. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19697.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Ervin: Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban Bécs, 1921, Bécsi Magyar Kiadó, 383 p. + [1] t.: ill. Első kiadás. Társadalmi és pártharcok a 48-49-es magyar forradalomban. Írta: Szabó Ervin.Az író mélynyomatu arcképével illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben
19698.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kölcsey Ferencz: Országgyülési és megyei beszédek. Pest 1848. "Heckenast szabad sajtó útján" Kölcsei Ferenc minden munkái 6. kötet. 124.p Kiadói, sérült papír kötésben. Első kiadás!
19699.

Rufpreis:
6 000 HUF

Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 8+XVI+431 p. Első kiadás. Kiadói kissé sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált.
19700.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Horváth Mihály:  Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. Első kötet. Genfben, 1864. Nyomatott Puky Miklósnál. XVI + 630 p. Első kiadás. Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész alapvető reformkori történelmi áttekintése először még svájci száműzetésében jelent meg, majd még emigrációja 1867. évi befejeződése előtt megjelent Pesten is. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat döntően politikatörténeti munka, első kötete a reformkor előtti évtized általános közállapotainak felmérése után tárgyalja a reformországgyűléseket, az 1839-1840. évi országgyűlésig. A munka két kötetben teljes. Fűzve, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19701.

Rufpreis:
2 400 HUF

Blaskovich Lajos:  Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma halálának 100. évfordulóján. [Budapest], (1942). Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 1 t. (címkép) + 230 p. + 7 t. Első kiadás. Blaskovich Lajos őstörténeti tanulmányában a hun-magyar rokonság mellett érvel, illetve méltatja a hunok történelemformáló erejét. Őstörténeti munkánk a Pilis hegység őstörténeti kultuszának egyik első kidolgozása. Az első előzéken Ex libris, példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19702.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Batthyány családjának napló, krónikái 1907-1931. Ford. és összeáll.: Dr. Puskely Mária és Dr. Salacz György. Szombathely, 2011., Martinus. Kiadói papírkötés.
19703.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF