Wirkner Lajos: Élményeim. Néhány lap 1825-től 1852-ig terjedő, nyilvános pályám naplójegyzeteiből. Pozsony, 1880, Stampfel Károly (Nirschy István-ny.), 3 sztl. lev.+ 292 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, hiányos gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
Máriássy Béla: A magyar törvényhozás és Magyarország történelme. I. Miksátul - III. Károlyig. III. kötet. (Forradalmi korszak.) Győr, 1887, Surányi János-ny., 3 sztl. lev.+ 403+(1)+VII+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel.
Fodor István: A magyarság baltikumi és skandináviai kapcsolatai a IX-XI. században. (A régészeti leletek alapján.) A szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Szolnok, 1981, Damjanich János Múzeum, 85-89 p.
Victor Klemperer: A harmadik birodalom nyelve. Membrán könyvek. Bp., 1984, Tömegkomunikációs Kutatóközpont. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Csizmadia J. Gyula: Történelmi alapismeretek. Az egy és két tanitóval biró falusi népiskolák számára. Harmadik kiadás. Pozsony, 1901, Stampfel, sérült papírkötés, firkákkal.