Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rend., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Rózsa Miklós. Bp., 1909, Franklin-Társulat, LXIX+(3)+326+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos, a fűzéstől elváló gerinccel.
19644.

Rufpreis:
2 000 HUF

19645.

Rufpreis:
1 400 HUF

Máriássy Béla: A magyar törvényhozás és Magyarország történelme. I. Miksátul - III. Károlyig. III. kötet. (Forradalmi korszak.) Győr, 1887, Surányi János-ny., 3 sztl. lev.+ 403+(1)+VII+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel.
19646.

Rufpreis:
5 000 HUF

Fodor István: A magyarság baltikumi és skandináviai kapcsolatai a IX-XI. században. (A régészeti leletek alapján.) A szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Szolnok, 1981, Damjanich János Múzeum, 85-89 p.
19647.

Rufpreis:
2 000 HUF

Brachfeld F. Olivér: Árpád-házi Jolánta, Aragónia királynéja. Ford.: Csikós Margit. Szeged, 1994, magánkiadás. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19648.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szele Bálint: Jean Monnet, Európa atyja. Debrecen, 2005, Csokonai. Kiadói kartonált papírkötés.
19649.

Rufpreis:
2 000 HUF

Victor Klemperer: A harmadik birodalom nyelve. Membrán könyvek. Bp., 1984, Tömegkomunikációs Kutatóközpont. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
19650.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bondor Vilmos: A Mikó-rejtély. Mikó Zoltán és Raoul Wallenberg kapcsolata a magyar ellenállásban (1944-1945). Bp., 1995, Püski. Kiadói papírkötés.
19651.

Rufpreis:
1 600 HUF

Iványi Sándor: Az Egri Főegyházmegyei Könyvtár kéziratkatalógusa - 1850 előtti kéziratok. Bp., 1986, OSZK. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19652.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fejős Imre: A monoki Kossuth emlékkiállítás vezetője. Bp., Révai-ny. Kiadói papírkötés.
19653.

Rufpreis:
1 400 HUF

Csizmadia J. Gyula: Történelmi alapismeretek. Az egy és két tanitóval biró falusi népiskolák számára. Harmadik kiadás. Pozsony, 1901, Stampfel, sérült papírkötés, firkákkal.
19654.

Rufpreis:
2 000 HUF

Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19655.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF