2 db könyv - Kávássy Sándor: Bevezetés a történettudományba. Tanárképző Főiskola. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 737 példányban + Kriveczky Béla: Történelmi szakkifejezések magyarázó szótára. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 607. példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 t. (fekete-fehér fotók). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
[Aprónyomtatvány] A Magyar Ifjúmunkások és egyetemisták általános sztrájkfelhívása a gyilkosok megbüntetése érdekében. 1956-os röpcédula. Kelt: Budapest, 1956. október 27. Mérete: 210x300 mm. Szövege: Általános sztrájkfelhívás! Minden magyart felhívunk általános sztrájkra. Amíg a kormány nem teljesíti követeléseinket és a gyilkosokat nem vonják felelősségre, addig a magyar nép azonnali általános sztrájkkal válaszol. Éljen az új kormány Nagy Imre vezetésével! Magyar Ifjúmunkások és egyetemisták". A keltezetlen egyleveles nyomtatvány feltehetően 1956. október 27-én készült, a dátumra a röpirat több szöveghelye is utal. A sztrájkfelhívásban szereplő követelés a forradalom kezdettől meglevő 16 pontját jelenti, a röpiratban említett gyilkosok a több száz áldozattal járó, október 25-i Kossuth téri sortűz elrendelői és végrehajtói, a röpiratban méltatott, új Nagy Imre-kormány pedig október 27-én alakult meg. Példányunkon fent középen, a hajtás mentén apró javítás. Jó állapotú lap, hajtogatva.
Szilágyi Sándor: Vértanuk a magyar történetből. Történeti tanulmányok. Pest, 1867. Heckenast Gusztáv (ny.) VII + [1] + 495 + [1] p. Első kiadás. Szilágyi Sándor (1827-1899) történész, szerkesztő, könyvtárigazgató tanulmánykötete a XVII. századi erdélyi történelem magyar életrajzaiból válogat. A tartalomból: Kemény János fejedelemsége és halála - Apáczai Cséri János és kortársai - Bánffi Dénes kora és megöletése - Béldi Pál és a bujdosók - Bethlen Kata - Rákóczy Ferenc Párizsban - Az utolsó Rákóczy - Mikes Kelemen - Okleveles toldalék. Az oldalakon enyhe foxing. Aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, a hátsó kötéstáblán enyhe tintafoltossággal.
Károlyi Árpád: Az 1848-diki pozsonyi törvénycikkek az udvar előtt. Bp. 1936, Magyar Történelmi Társulat. VIII l. 1 sztl. lev. 374 l. 1 sztl. lev. 234 mm. /Magyarország újabbkori történetének forrásai, Hivatalos iratok és levelek./ Fűzve, kiadói borítóban, megkímélt állapotú jó példány.
Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p. Kiadói aranyozott fél bőr kötésben,
1941 Mezőgazdaságunk irányításának alapjai. Szerk.: Beke László. Bp., Magyar Királyi Földművelésügyi Minisztérium. III. kiadás. Különféle statisztikai térképek magyarázó szövegekkel. Spriálozott papírkötés, kissé foltos borítóval Folio