Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Eisler János: Kis könyv a szent koronáról. DEDIKÁLT! Bp., 2013., Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút. Kiadói papírkötés.
19668.

Rufpreis:
2 000 HUF

Izsák Lajos: A koalíció évei Magyarországon 1944-1948. Az Én Világom. Bp., 1986, Kozmosz. Kiadói papírkötés.
19669.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ürögdi György: A régi Róma. A szerző, Ürögdi György (1904 - 1987.) történész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés
19670.

Rufpreis:
2 800 HUF

2 db könyv - Kávássy Sándor: Bevezetés a történettudományba. Tanárképző Főiskola. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 737 példányban + Kriveczky Béla: Történelmi szakkifejezések magyarázó szótára. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 607. példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19671.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 t. (fekete-fehér fotók). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19672.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Aprónyomtatvány] A Magyar Ifjúmunkások és egyetemisták általános sztrájkfelhívása a gyilkosok megbüntetése érdekében. 1956-os röpcédula. Kelt: Budapest, 1956. október 27. Mérete: 210x300 mm. Szövege: Általános sztrájkfelhívás! Minden magyart felhívunk általános sztrájkra. Amíg a kormány nem teljesíti követeléseinket és a gyilkosokat nem vonják felelősségre, addig a magyar nép azonnali általános sztrájkkal válaszol. Éljen az új kormány Nagy Imre vezetésével! Magyar Ifjúmunkások és egyetemisták". A keltezetlen egyleveles nyomtatvány feltehetően 1956. október 27-én készült, a dátumra a röpirat több szöveghelye is utal. A sztrájkfelhívásban szereplő követelés a forradalom kezdettől meglevő 16 pontját jelenti, a röpiratban említett gyilkosok a több száz áldozattal járó, október 25-i Kossuth téri sortűz elrendelői és végrehajtói, a röpiratban méltatott, új Nagy Imre-kormány pedig október 27-én alakult meg. Példányunkon fent középen, a hajtás mentén apró javítás. Jó állapotú lap, hajtogatva.
19673.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Szilágyi Sándor:  Vértanuk a magyar történetből. Történeti tanulmányok. Pest, 1867. Heckenast Gusztáv (ny.) VII + [1] + 495 + [1] p. Első kiadás. Szilágyi Sándor (1827-1899) történész, szerkesztő, könyvtárigazgató tanulmánykötete a XVII. századi erdélyi történelem magyar életrajzaiból válogat. A tartalomból: Kemény János fejedelemsége és halála - Apáczai Cséri János és kortársai - Bánffi Dénes kora és megöletése - Béldi Pál és a bujdosók - Bethlen Kata - Rákóczy Ferenc Párizsban - Az utolsó Rákóczy - Mikes Kelemen - Okleveles toldalék. Az oldalakon enyhe foxing. Aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, a hátsó kötéstáblán enyhe tintafoltossággal.
19674.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Valuch Tibor: "Ötvenhatosok". DEDIKÁLT! Debrecen, 1996, Civis. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
19675.

Rufpreis:
1 800 HUF

Károlyi Árpád: Az 1848-diki pozsonyi törvénycikkek az udvar előtt. Bp. 1936, Magyar Történelmi Társulat. VIII l. 1 sztl. lev. 374 l. 1 sztl. lev. 234 mm. /Magyarország újabbkori történetének forrásai, Hivatalos iratok és levelek./ Fűzve, kiadói borítóban, megkímélt állapotú jó példány.
19676.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 328 p. Kiadói aranyozott fél bőr kötésben,
19677.

Rufpreis:
4 000 HUF

1941 Mezőgazdaságunk irányításának alapjai. Szerk.: Beke László. Bp., Magyar Királyi Földművelésügyi Minisztérium. III. kiadás. Különféle statisztikai térképek magyarázó szövegekkel. Spriálozott papírkötés, kissé foltos borítóval Folio
19678.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Fazekas Mihály: Én így láttam (Napló 1956-1957-ből). DEDIKÁLT! Karcag, 1996. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19679.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF