Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

3 darab erdélyi magyarsággal foglalkozó könyv: Székely vértanúk 1854. Vál., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel ellátta: Károlyi Dénes. Bukarest, 1975, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, enyhén kopott borítóval + Kovács András: Vallomás a székely szombatosok perében. Bp., 1983, Magvető, kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott papír védőborítóval + Imreh István: Székelyek a múló időben. Bp., 1987, Magvető, papírkötés.
19800.

Rufpreis:
2 000 HUF

Karsai Elek 3 műve:   Ítél a nép. Népszerű történelem. Bp., 1977, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;   A Budai vártól a gyepűig. 1941-1945. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   A budai Sándor-palotában történt. 1919-1941. Bp., 1963., Táncsics. Kiadói félvászon-kötés.
19801.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bob Woodward: A támadás terve. Ford.: Avar János. Bp., 2004, Geopen. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19802.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mary Beard: Tizenkét császár. A hatalom képei az ókortól a modern világig. Ford.: Rindó Klára. Bp., 2023, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19803.

Rufpreis:
2 800 HUF

Doppelfeld, Otto (et. al.): Römer in Rumänien. Ausstellung des Römisch-Germanischen Museums Köln und des Historischen Museums Cluj (Kolozsvár). Kunsthalle Köln, 12. Febr.-18. Mai 1969. Debrecen, 2015, k.n. 304 p. + 109 t (fekete-fehér illusztrációk). Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, előzéklapon és címlapon Dr. Lengyel Alfonz (1921-2016) régész bélyegzőjével. A kiállítási katalógus a mai Románia területén élő rómaiak történetét dolgozza fel, számos tanulmánnyal, többek közt a gazdaságtörténetet, művészetet és a numizmatikát is érintve.
19804.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vegyes könyvtétel, 3 db:   Juraj Zvara: Nemzet, nemzetiség, nemzeti tudat. Ford.: Dósa László. Bratislava/Pozsony, 1985, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Hory András: Bukaresttől Varsóig. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, magyarázó jegyzetekkel ellátta: Pritz Pál. Bp., 1987., Gondolat. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.;   Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. Válogatás. Bevezette, vál. és jegyzetekkel ellátta: Litván György. Közös Dolgaink. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
19805.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gábor Róbert: Az igazi szociáldemokrácia. Küzdelem a fasizmus és a kommunizmus ellen, 1944-1948. Bp., 2001, Századvég. Harmadik, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19806.

Rufpreis:
1 400 HUF

The Legacy of Exile 1933-1945. How Refugees Fleeing World War II Contributed to Brazil. (Kiállítási katalógus). Geneva-Petrópolis, é.n., Brazilian Consulate General - Casa Stefan Zweig. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19807.

Rufpreis:
1 200 HUF

Fraknói Vilmos: Egyháznagyok a magyar középkorból. Bibliotheca Vitae - Az Élet Könyvei. Bp., 1916, ,,Élet" Irodalmi és Nyomda R.T., 2 sztl. lev.+ 336+(2) p. A kötésterv és a címlap Zádor István munkája. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
19808.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar Művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor et al. IV. köt.: Barokk és felvilágosodás. Bp., [1939], Magyar Történelmi Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képanyaggal, mellékletekkel. Korabeli félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
19809.

Rufpreis:
1 600 HUF

Györffy György: István király és műve. Bp.,1977, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró, részben javított szakadásokkal.
19810.

Rufpreis:
1 200 HUF

-  Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal, egy kijáró lappal
19811.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF