Springer, Anton: Geschichte Österreichs seit dem Wiener Frieden von 1809. 2 Bände. 1: Der Verfall des Alten Reiches. Leipzig, 1863. Hirzel. 597 p. Korabeli félvászon kötésben
Magyar történeti bibliográfia 1825-1867. IV. kötet. Nemmagyar népek. Nemzetiségek.Szerk. Kemény G. Gábor és Katus László. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó. 675,[1]p. Kiadói vászonkötésben, jó állapotban, Kissé szakadozott papírborítóval
Désiré de Bernáth: Cléopátre. Se Vie - Son Régne. Traduction Francaise revue par André Leval. Paris,én.,Félix Alcan. Francia nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, sérült gerinccel és sérült kötéssel.
Hauser, O.:Vindonissa. Das Standquartier römischer Legionen. Nach seinen Ausgrabungen in Wort und Bild. Zürich, 1904. Polygraphisches Institut, 22 p 58t + 2 kih térkép. Aranyozott egészvászon kötésben, kis kopással, A hátsó előzéklap foltos,
Hermann Róbert: Kossuth Lajos élete és kora. Bp., 2002, Pannonica. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Rákóczi-néphagyományok nyomában. Ferenczi Imre és Molnár Mátyás gyűjtésének felhasználásával szerkesztette: Molnár Sándor. Vaja, 2003, Vay Ádám Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky-ny.), 492 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, kihajtható térkép nélkül.
Asztalos Miklós - Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, X+560 p.+ 23 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, egy tábla hiánnyal.