Lendvai, Paul: Die Ungarn. Eine tausenjähringe Geschichte. (Dedikált.) (München, 2001). Wilhelm Goldmann Verlag (Druck: GGP Media GmbH., Pössneck). 633 + [7] p. + 12 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,A legkedvesebb Excellenciát és Elkét ölel[i] Pali. 26. 3". --- Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíró, televíziós műsorvezető, befolyásos Kelet-Közép-Európa-kommentátor. Újságírói felkészültséggel megírt Magyarország-történetét oldalszámozáson belül számos egész oldalas térkép kíséri. A sajtó a legmelegebb hangon üdvözölte az először 1999-ben megjelenő történeti munkát, mely méltatásokból kisebb csokorra való olvasható a hátsó borítón. Példányunk a harmadik kiadásból származik. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Haenisch, Erich: Die Geheime Geschichte der Mongolen. Aus einer mongolischen Niederschrift des Jahres 1240 von der Insel Kode'e im Keluren-Fluss. Erstmalig übersetzt und erläutert von Erich Haenisch. Mit 15 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1948. Otto Harrassowitz (Altenburger Druckerei-, Buchhandels- und Verlagsgesellschaft Jonas & Co.) [2] + XVIII + 196 p. Kötetünk a mongol irodalom becses történeti munkájának, az 1227-1240 között keletkezett keleti krónikának - ,,A mongolok titkos története" című műnek - német nyelvű kiadása. A Dzsingisz kán klánjának történetét feldolgozó krónika szerzője ismeretlen, feltehetően az uralkodó udvar egy írástudója vetette papírra, és köztudomású, hogy az Ögedej kán által 1240-ben tartott mongol gyűlésen, a Kurultai-on már bemutatták. A becses történelmi dokumentum kínai közvetítéssel maradt fenn, mert szövegét a kínai tolmács iskolákban tananyagként használták. A mű német fordítása először 1939-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. A 186. oldaltól 8 oldalnyi, a mongol népéletből vett fotómelléklettel, két egész oldalas térképpel. Fűzve, kiadói borítóban, nagyrészt felvágatlan, jó példány.
Barta István (szerk.): Kossuth Lajos 1848/49-ben I.: Kossuth Lajos az utolsó rendi országgyűlésen (Kossuth Lajos Összes Munkái XI.) Bp., 1951. MTA. 772 p. Kiadói vászonkötésben
Caroline Bingham: Land of the Scots. A Short History. Glasgow, 1983, Fontana Paperbacks. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kopottas papírkötésben, aláhúzásokkal.
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1940. május 8. (Napilap, XXII. évfolyam, 103. szám) "Chamberlain beszéde a szövetségesek norvégiai visszavonulásáról -- Churchill és Lloyd George felszólalása után szerdán várják a parlamenti döntést - Bizonytalan és ellentmondó jelentések fokozzák a földközitengeri és balkáni feszültséget - Külpolitikai beszámoló az olasz szenátus előtt -- Nem lehet összehasonlitani a gallipolii visszavonulással." Félbehajtva, jó állapotban.
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 12. (Napilap, XXIV. évfolyam, 256. szám) "A Ház elfogadta a kultusztárca költségvetését -- A Földközi-tenger francia partvidékéhez közelednek a német és olasz csapatok -- Az angol-amerikai hadihajók legtöbbje kifutott Algir kikötőjéből -- A német és olasz csapatok átlépték a demarkációs vonalat." Félbehajtva, jó állapotban.
[II. Világháború] Nemzeti Ujság. 1942. november 10. (Napilap, XXIV. évfolyam, 254. szám) "A Nemzeti Ujság cikke után lemondott Gidófalvy Pál -- Az algiri fegyverszünet után tovább folynak az afrikai hadműveletek -- Nincs hir a Toulonból kifutott francia flotta sorsáról - A gibraltári spanyol határt rövid időre megnyitották - Megszakadt a diplomáciai viszony Vichy és Washington között, de hadüzenet nincs -- Német-olasz légierők éjjel-nappal támadják az algiri vizeken lévő amerikai és brit hajókat." Félbehajtva, jó állapotban.