Keveházi Katalin: Melanchton és a Wittenbergben tanult magyarok az 1550-es évektől 1587-ig. Adalékok Melanchton magyarországi recepciójának első évszázadához. Dissertationes Ex Bibliotheca Universitatis Attila József Nominatae 10. Szeged, 1986, Hungaria. Kiadói papírkötés.
Saly Elemér: Mozgó vesztőhely. Sajtó számára átdolgozta: Gergely Sándor. Moszkva, 1945, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
A körmendi Batthyány-levéltár reformációra vonatkozó oklevelei I. 1527-1925. Iványi Béla anyaggyűjtése. Sajtó alá rendezte: Szilasi László. Mályus Elemér előszavával. Szerkesztő, Szilasi László által DEDIKÁLT példány! Kézzel számozott, 006. számú példány! Adattár a XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 29/1. Szeged, 1990, József Attila Tudományegyetem, XXIII+345 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Sáringer János: A két világháború közötti magyar külpolitika történetírásunkban. A szerző által DEDIKÁLT! Szeged, 2011, k.n., 163 p. Kiadói papírkötés.
Seventh International Congress on the Enlightenment : introductory papers. Budapest 26 July - 2 August, 1987. Septiéme congrés international des lumieéres: rapports préliminaires. Budapest 26 juillet-2 aout 1987. Oxford, 1987, The Voltaire Foundation. Francia és angol nyelven. Kiadói papírkötés, néhány bejelöléssel.
Bethlen Farkas: Erdély története I, kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000 ,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
Insignia Regni Hungariae I. Studien zur Machtsymbolik des mittelalterlichen Ungarn. Bp., 1983, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.