John Gloag: The American Nation. A short history of the United States. London,(1942), Cassel and Co. Angol nyelven. Kiadói kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Tóth Tibor: Társadalmi problémák a vidéki Magyarországon és szociálpolitikai viták a törvényhozásban az 1930-as években. Bp., 2018. Gondolat Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Budapest 1956 - le prix de la liberté. Le regard de Jean-Pierre Pedrazzini photographe a? Paris match. / Budapest 1956 - A szabadság ára. Jean-Pierre Pedrazzini a Paris Match fényképészének látószöge. Bp., 2006., Francia Intézet - Francia Nagykövetség - Paris Match. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Sárkány József: Kossuth Lajos élete és hagyatéka. Cegléd, 1944., Garab József-ny. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, a könyv végén a könyvtest elvált a borítótól.
Ítél a történelem. A Bárdossy-per. 1-2. köt. [Egybekötve.] Szerk.: Ábrahám Ferenc és Kussinszky Endre. 1. köt.: A vád. 2. köt. A tárgyalás és az ítélet. Bp., 1945, Hiradó Könyvtár, 31+1 p.; 63+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, kijáró lapokkal, az 1. kötet címlapja szakadt.
Alfonso Manaresi: Corso di Storia. Volume Primo. Per l'Istituto Tecnico Superiore. Milano,én.,Casa Editrice Luigi Trevisini. Színes, egészoldalas térképekkel illusztrált. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.