Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

19536.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Theodor Mommsen] Mommsen Tivadar: A rómaiak története. I-VIII. köt. Az ötödik kiadás után a MTA megbízásából ford.: Toldy István. Bp., [1873]-1877, Franklin, IV+I-III+4-321 p.;4+322 p.;4+329 p.;4+304 p.; 6+289 p.;4+329+3 p.;4+426+1 p.;4+385+1 p.+1 (Itália katonai térképe) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerincekkel, laza fűzésekkel, az I. kötet sérült kötéssel, néhány lapon aláhúzással.
19537.

Rufpreis:
6 000 HUF

Erdély. Kiadja a Magyar Történelmi Társulat. Szerkesztő: Deér József. (Budapest), 1940. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. - Magyar Királyi Honvéd Térképészeti Intézet. 263 + [1] p. + 138 t. (7 színes, 4 dupla oldalas) + 23 térkép (egy kihajtható; 17 színes, ebből 2 dupla oldalas, 2 kihajtható) + 4 melléklet (kihajtható néprajzi térképek, ebből 3 színes). Első kiadás. Az 1940. augusztus 1-jén megjelent, számos szerző által írt tanulmánygyűjtemény még az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés előtt látott napvilágot. Az előszó szerint a tudományosság számos területéről érkező szerzők elfogultság nélkül értékelik Erdély történelmi, gazdasági jelentőségét, és kimutatják, hogy az országrész minden szempontból szervesen tartozik az anyaországhoz. A kötet néprajzi tanulmányai a soknemzetiségű Erdély minden kultúráját a maga összetettségében mutatják be, ám a kötet egyes tanulmányaiból és rendkívül gazdag képanyagából az a tanulság világlik ki, hogy az Erdélybe lassan beköltöző románság - bár kultúrájának jelentős részét a magyar lakosságtól kölcsönözte - mégis egyedi, és sajátosan nyomorúságos kulturális nívón él. A tartalomból: Teleki Pál: Erdély helyzete Magyarországon és Európában - Hóman Bálint: A magyarság történeti hivatása - Alföldi András: Dákok és rómaiak - Hóman Bálint: Székelyek - Mályusz Elemér: Magyarok - Pukánszky Béla: Szászok - Tamás Lajos: Románok - Lukinich Imre: Erdély önálló állami élete - Deér József: A szászok jogállása - Tóth András: Az erdélyi románság jogállása - Elekes Lajos: A román államélet magyar gyökerei - Berlász Jenő: Erdély gazdasági élete - Viski Károly: Erdélyi népélet - Gerevich Tibor: Erdélyi magyar művészet - Fitz József: A könyv sorsa Erdélyben - Tamás Lajos: Az oláh műveltség magyar gyökerei - Római Andrásd: Uralomváltozás Erdélyben - Kovács Alajos: Erdély népesedési viszonyai - Rónai András: Erdély gazdasági élete Romániában. A kötet népmozgalmi térképei: Román települések Kelet-Magyarországib a XIII. és XIV. században - Erdélynek és Magyarország keleti részének néprajzi térképe 1910-ben - Erdélynek és Magyarország keleti részének néprajzi térképe az 1930-1939. évi népszámlások alapján - Románia települési térképe 1930. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19538.

Rufpreis:
6 000 HUF
17

Európa válaszúton: Háború vagy béke? Budapest, (1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy egy következő háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával oldható meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel megtámadásai során, illetve a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopással. Jó példány.
19539.

Rufpreis:
6 000 HUF

19540.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Móricz Pál: Magyar sirató. Feljegyzések, történetek a régi magyar életből. DEDIKÁLT példány. Tahitótfalu, [1925]. Szerző -Sylvester Nyomdai Műintézet, Tahitótfalu. 270 + [2] p. Első kiadás. A hajdúsági születésű Móricz Pál (1870-1936) regionális anekdotái debreceni, hódmezővásárhelyi, szegedi, váci és tokaji - azaz jobbára alföldi illetőségű - nevezetes és kevésbé nevezetes szereplőkről. A tartalomból: A Józsa Gyuri kastélya - A Török Császár boltja - A rejtelmes Hódmezővásárhely város - A csodálatos Szilágyi Sámuel református püspök -Arany János komája - A debreceni kollégium egy nagy botos diákja -Az Esterházy Pál herceg csődje - Pesti és vidéki görögök - A magyar ember tajtékpipája - József főherceg és a hortobágyi pásztorok - Utazás a tokaji Kopasz-hegy körül - A kövesdi híres szűcsök pusztulása -A Tisza István cigányai - A csöngölei vadásztanya - A kisváci gazdák -A Horthy urak - Dőry Etelka, a konzervgyáros nagyasszony. Kiadói papírkötésben. kissé sérült
19541.

Rufpreis:
5 000 HUF

19542.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

7 db magyar történelem témájú officina könyv:Magyar uralkodók, Magyar asszonyok, Magyarok és Észak-Amerika, Hungary and the Anglo Saxon World, 1710. Parasztságunk élete, Magyarok Latin-Amerikában. Bp., 1930-1940 Kiadói papír kötésben, jó állapotban,
19543.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szalay László: Magyarország története. I-II. köt. [Egybekötve]. Pest, 1861-1862, Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), XIV+322 p.; XVI+439 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, többségében foltos lapokkal.
19544.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Oplatka András: Széchenyi István. Bp., 2010., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
19545.

Rufpreis:
4 000 HUF

Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. (Korfestő történeti tréfák.) Bp., é.n., Athenaeum, foltos és sérült papírkötés.
19546.

Rufpreis:
4 000 HUF

Charles Downer Hazen: Europe since 1815. New York,1923,Henry Holt, XX+1202 p.+15 (színes kétoldalas térképek) t. Angol nyelven.  Kiadói félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal.
19547.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF