Buchinger Manó: Gestapo-banditák bűnhalmaza. Tizennégy hónap a hitleri koncentrációs táborokban. Bp., 1945, Szerzői,(Hungária-ny.), 89+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
(S. Novoszeleczky Elemér): Kis Turán ismertető. (Újpest), 1941. Szerző - ,,Grafika" Nyomdavállalat. 7 + [1] p. Egyetlen kiadás. S. Novoszeleczky Elemér rendőrségi fogalmazó áttekintése a turáni eszméről és a mozgalom hazai vezetőiről. Az erős gondolatokkal nyitó röpirat (,,Ami a földkerekségen szép, jó, előkelő és tanulságos, az mind kizárólag turán, vagy turáni eredetű [...] a turáni eszmei világ olya szédítő magasan él más fajták eszmei világa felett, hogy ezek nem képesek azt megérteni [...] Az erkölcsi szempontokat tekintetbe véve, nemes értelemben csak turán erkölcs van: a többi fajták sajátos erkölcs-féléjének kizárólagosan anyagias alapja van"). A dolgozat végén a szerző az olvasó figyelmébe ajánlja a Magyarországi Turán Szövetség mozgalmát. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
2 db angol nyelvű könyv: William L. Shirer: The Rise and Fall of the Third Reich. A History of Nazi Germany. + B. H. Liddell Hart: History of the Second World War. London-Sydney, 1964-1970, Pan Books. Kiadói papírkötés.
Alfred Znamierowski: Zászlóenciklopédia. Nemzetek. országok és népek zászlóinak és lobogóinak legteljesebb kézikönyve. Bp., 2002, Athenaeum. 256 p. kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Hungary. A friendly gift to the rotarians of every part of the world. Offered by the Hungarian Rotarians. Bp., 1931. Egészvászon kötés, eredeti borítógerinc ráragasztva, jó állapotban.
Ivor Matanle: A második világháború. Az 50. évforduló emlkére.Viscount Montgomery, Manfred Rommel, John S.D. Eisenhower. Bp., 1995. Etüd. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, 28x36 cm
Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1917. évi (LI.) évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam). Bp., 1916, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.) + 1918. évi (LII.) évf. 1-2. füzet. Kiadói papírkötés, változó, részben sérült, széteső állapotban.