Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Iparosok Olvasótára 5 db száma: Körömy Árpád: Közgazdasági viszonyaink a vegyes-házból. származott királyaink korában. 1301-1626. Bánfi János: A régi német kézművesek életéből. VIII. évf. 7-8. sz.; Körömy Árpád: Közállapotaink a XVI. században. X. évf. 1-2. sz.; Hajnóczy Iván: A céhek életéből. XV. és XVI. századbeli céhszabályok. XVII. évf. 10. sz.; Csízik Gyula: A biedermeier és az újabb stílusfejlődés. XXI. évf. 4-5. sz.; Kerekes György: Polgárosztályunk kifejlődésének nehézségei a XVII. században. Kassa előkszítése a Rákóczi-fölkelésre (1688-1700). XXII. évf. 8. sz. Bp., 1902-1916, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19572.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kiss Mihály: Történelmi gyöngyök. Gyűjté s betűrendes sorba raká - - unitárius esperes és árkosi pap. Kolozsvártt, 1863, Stein János,(Ev. Ref. Főtanoda-ny.),542+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal.
19573.

Rufpreis:
3 000 HUF

Somogyi Ede:  Szumirok és magyarok. New York, 1968. Gilgamesh Publishing Co. VIII + [2] + 270 p. Somogyi Ede (1852-1921) újságíró, szerkesztő, tolmács, műfordító, műkedvelő nyelvész. Szumirok és magyarok címen először 1903-ban megjelent őstörténeti dolgozata a korai mezopotámiai civilizáció és az ural-altaji népek között keres nyelvi kapcsolatot, a nyelvtörténészeket frakcióra bontó, XIX. század végi, úgynevezett ugor-török háborúság utóvédharcai idején. A dolgozat a sumér-magyar rokonítási kísérletek korai példája, a munka a témában szokatlan mélységű nyelvészeti tudásanyagot mozgat. A dolgozat élén elhelyezett sumerológiai tudománytörténetet értékes összegzés. (Studia Sumiro-Hungarica. 2. kötet.) Aranyozott kiadói egészvászon kiadásban. Jó példány.
19574.

Rufpreis:
3 000 HUF

Marschalkó Lajos: Kik árulták el 1918-ban Magyarországot? [Hasonmás kiadás.] (Budapest, 2000.) Gede Testvérek Bt. 95 + XIV + [7] p. A Stádium Kiadó 1944-ben megjelent kötete alapján készült hasonmás kiadás. A könyv függelékében Ifj. Tompó László szerzőről írt tanulmánya. Oldalszámozáson belül egész oldalas illusztrációkkal. Az antiszemita tendenciájú történelmi összefoglaló első kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Tartalma: Töretlen a külső front -- Megkezdődik a belső bomlasztás -- Gömbös Gyula: Mi mindent csak félig csináltunk -- Károlyi demokratizálni akar -- Nagyszabású csalás a függetlenség és szabadság jelszavaival -- Kunfinak már nem kellenek a polgári progresszív szövetségek -- A csehek tizennégy vármegyét, a radikális zsidók mindenáron békét akarnak -- Őfelsége leghűségesebb alattvalója: Károlyi Mihály -- Antant-barátok vagyunk! - kiáltja a Házban Lovászy Márotn -- Juriga Nándor és Vajda-Vojvoda Sándor proklamálják a magyar képviselőházban a Magyarországtól való elszakadást -- A pesti sajtó szerepe a forradalomban -- Wilson elnök Az Estet ismeri el Magyarország képviseletének -- Zsidók az októberista szövetkezés élén és hátterében -- A királyi pár látogatása Debrecenben -- Az Est tudósítója elalszik -- Fiumében fellázadnak a horvátok -- Tisza István meggyilkolására uszít az Est -- Rappaport, a pittoreszk megjelenik -- Az orrok mindig olyanok, amilyenek a történelemnek kellenek -- Mire megalakul a Nemzeti Tanács -- Forradalom a szállodában -- Horovits, Rappaport és egy elálló fülő ügyvéd az októberizmus élvonalában -- A Népszava a cseheket ünnepli -- Csatlakozásokat elfogad a polgári radikális, függetlenségi és a szociáldemokrata párt -- Újra megkezdi működését a Galilei Kör -- Rományi kisasszony a Nemzeti Tanácshoz csatlakoztatja a telefonkezelőnőket -- A gyávaság forradalma -- Az ajtócsapkodásra hasmánt lapulnak a forradalmi zsurnalizmus vezéralakjai -- A forradalom győzött! -- Az Est írja: Magyarország ezeréves épülete ma éjjel összedőlt -- A szociáldemokrata párt a munka beszüntetésére szólítja fel a munkásságot -- Várnai-Weisz Zseni megírja a destrukció csatadalát: Ne lőjj fiam, mert én is ott leszek -- A Dob-utcai ghettó és a börze csürhéje nemzeti színű kokárdát tűzött mellére - írja Tormay Cecile -- A Népszava és a zsidó sajtó Tisza István tragédiájáról -- A szabadság élharcosai október 31-én már a diktatúrát emlegetik -- Megkezdődik a hadsereg bomlasztása -- A hadsereg felbomlasztása és a zsidó szabadgondolkodók, galileisták szerepe -- Pogány-Schwartz, Hoffer Adolf fia, Heltai és Sugár-Singer megalakítják a katonatanácsot -- Linder Béla nem akar többé katonát látni -- A forradalom nagy diadala: Minden fronton letettük a fegyvert -- Az Esték a hadsereget bomlasztják -- A csehek, románok betörnek Magyarországra -- A Disz-féle fegyverszünet tiszteletben tartja Magyarország határait -- Elméne Belgrádba jó Károlyi Mihály -- Franchet d'Espérey megkérdezi Károlyiéktól: Önök valamennyien zsidók? -- Adjanak vármegyéket és adok szenet -- A szégyenletes fegyverszüneti feltételek elfogadása után Deutsch Lajos megállapítja, hogy: nincs nagyobb baj, mint a privát baj -- Az Est sürgeti a köztársaságot -- Bródy Sándor cikke Vilmos császárról -- Kikiáltják a ,,népköztársaságot'' -- A galileisták az Internacionálét éneklik -- A Népszava cikke a kommunizmus megvalósítása érdekében -- Ha bárki betör a magyar földre, fegyvert sem szegezünk ellene! - mondja Károlyi Mihály -- Az Est barátként üdvözli a Magyarországot megszálló ellenséget -- Nádas-Neumann ennek ellenére bízik Wilsonban -- Jászi-Jakubovicsék felfegyverzik a román nemzeti gárdát -- Pogány-Schwarcz elűzi Bartha Albertet, a hadügyminisztert -- Gömbös Gyula: Ettől a pillanattól kezdve ellenforradalmár lettem. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
19575.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dolinay Gyula: Arany bánya. Olvasmányok mindkét nembeli ifjúság számára. Bp., cca 1920, Dolinay, Aranyozott festett sérült vászonkötés, firkákkal, beírásokkal.
19576.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dénes István:  Mentsük meg a Dunántúlt! Budapest, 1936. [Szerző] Fráter és Társa könyvnyomdája. 77 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dénes István (1889-1963) ügyvéd, országgyűlési képviselő. A különféle kisgazda- és munkáspártok szervezőjeként nevet szerzett politikus jelentős adatmennyiséget mozgató, fajvédő jellegű dolgozata a dunántúli szegényparaszti magyarság érdekében a területet jellemző sváb-német földbirtokszerzés ellen szólal fel. A munka végső soron a dunántúli megyék egyházi és arisztokrata nagybirtok-rendszerének radikális átszervezését sürgeti. A címlapon és a belív számos oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, az első borítón katalóguscímkével. Poss.: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Fűzve, Sebők Imre színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19577.

Rufpreis:
3 000 HUF

Teleki Pál:  Európáról és Magyarországról. Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 199 + [1] p. + 6 t. (kétoldalas). Első kiadás. Teleki Pál (1879-1941) földrajztudós, volt és leendő miniszterelnök geopolitikai és gazdaságpolitikai értekezése Magyarország helyéről, sajátos fejlődéséről, népességi arányairól és a trianoni békediktátum revíziójának gazdaságpolitikai fontosságáról. A szerző tanulmányait, külföldi folyóiratcikkeit és nemzetközi fórumokon tartott előadásait szerkesztette egységes tanulmánykötetté. A kétoldalas táblák többségén térképvázlatok. A munkának a kiadás évében megjelent második kiadása is. Az első nyomtatott oldalon apró javítás és halvány foltosság. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19578.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Buharin, Nyikolaj Ivanovics] Bucharin Nikoláj:  Az imperializmus diktatúrájától a proletárdiktatúráig. Fordította Rajczy Rezső. Budapest, 1919. Magyarországi Szocialista Párt (,,Ujságüzem" ny.) 53 + [1] p. Első magyar kiadás. Nyikolaj Ivanovics Buharin (1888-1938) orosz közgazdász, bolsevik forradalmár és elméletíró, az imperializmus marxista elméletének kidolgozója, a témában írt korábbi művei jelentős hatást tettek Leninre. Politikai vádiratszámba menő imperializmuskritikája a bolsevik mozgalom oroszországi győzelme idején íródott, és számba veszi a kialakulófélben levő proletárhatalom ellen törő hatalmak ördögi mesterkedéseit, illetve az erre adott, az idők által megkövetelt kemény válaszokat. (Kommunista könyvtár.) Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19579.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ribáry Ferenc: Tiberius kora. A Claudiusok története I. köt. Bp., 1876., Athenaeum, 184 p. Szecessziós vászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval.
19580.

Rufpreis:
2 800 HUF

Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Monumenta Hungarica IV. Ford.: Geréb László. Trencsényi-Waldapfel Imre bevezetőjével. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis sérülésekkel. Megjelent 2750 példányban. Számozatlan példány.
19581.

Rufpreis:
2 800 HUF

Spira György: Széchenyiről. A szerző, Spira György (1925-2007) történész által DEDIKÁLT! Bp., 2005, Logod. Kiadói kartonált papírkötés.
19582.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szentpéteri József: Az avarság fegyveres rétege. Kandidátus Értekezés Tézisei. A szerző, Szentpéteri József (1954-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Tudományos Minősítő Bizottság, 2+13+1 p.+1 (meghívó) sztl. lev. Papírkötés.
19583.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF