Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben 2. kötet. [IV-V-VI. könyv.] Pest, 1872, Ráth Mór, XI+1+615 p. 2. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett "nemzetiszínű" lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, 4 lap kijár (309-316 p.), a címlapon sérüléssel, lyukakkal.
19548.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, az I. kötet hiányzó gerinccel.
19549.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pernesz Gyula szerk.: Ecker János naplója. Kisfaludy Károly Könyvtár füzetei. Ford.: Dr. Bay Ferenc. Győr, 1973, Kisfaludy Károly Könyvtár, papírkötés. Megjelent 800 példányban.
19550.

Rufpreis:
4 000 HUF

A magyar feltámadás lexikona 1919-1930. ( A magyar legujabb kor története.) Szerk.: Dr. Szentmiklóssy Géza. Bp. 1930, Magyar Feltámadás Lexikona Kiadása. Kiadói félbőr kötés, kis kopással a gerincen, laza gerinccel
19551.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

19552.

Rufpreis:
1 400 HUF

Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. I-.II. Bp, akadémiai, 1959-1967, egészvászon kötés sérült papír védőborítóval.
19553.

Rufpreis:
6 000 HUF

Duby-Lardreau: Párbeszéd a történelemről. Bp., 1993, Akadémiai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19554.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Beliczay Jónás: Marsigli élete és munkái. Bp., 1881, MTA. 96. p. Papírborítékban, számos ceruzás és néhány tollas jelöléssel.
19555.

Rufpreis:
5 000 HUF

Garda Dezső: A forradalom katonái Csíkban és Gyergyóban 1848-1849. DEDIKÁLT Dr. Szigethy Anna (1948-2023) vezető főorvos, pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta részére! Csíkszereda, 1998, Alutus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19556.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nagy Vilmos, nagybaczoni vitéz:  A Románia elleni hadjárat 1916-1917. II. kötet: Havasalföld meghódítása. 8 szövegvázlattal és 9 melléklettel. (Budapest), [1923]. Magyar Királyi Honvédelmi Ministerium (Fráter és Társa ny.) VIII + 232 p. + 9 melléklet (7 színes, kihajtható térképvázlat, 2 hadrendi táblázat). Első kiadás. A régóta Erdély birtoklására pályázó Románia az antant biztatására 1916. augusztus 27-én megtámadta Erdélyt, kihasználva a központi hatalmak átmeneti többfrontos védelemre kényszerülését, illetve azt a helyzetet, hogy Erdélyben ez idő szerint csak csekély osztrák-magyar haderő állomásozott. A nagy tervekkel induló román hadjárat hamarosan kudarcba fulladt, az osztrák-magyar haderő német segítséggel nyolc hét alatt kisöpörte a támadókat, majd Havasalföld területén ellentámadásba kezdett. Bukarest 1916 karácsonyán esett el. Szerzőnk, Nagybaconi Nagy Vilmos vezérkari alezredes a térségben szolgált a hadjárat idején, hadműveleti térképvázlatokkal gazdagon illusztrált hadtörténeti áttekintése három kötetben jelent meg. Példányunk a hadjárat történetét feldolgozó munka második, önmagában is megálló része. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19557.

Rufpreis:
6 000 HUF

Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából. Budapest, (1928). [Pesti Hírlap ny.] [2] + 150 p. Első kiadás. A Légrády Testvérek tulajdonában levő konzervatív hírlap (1878-1944) a korszak egyik legnépszerűbb napilapjaként az első világháborúban hazafias irányvonalat képviselt, a főszerkesztő, Légrády Ottó pedig a kezdetektől a trianoni békediktátum harcos ellenfele, már a béketárgyalások idején is idegen nyelvű kiadványokkal kísérelte meg meggyőzni a döntéshozókat Magyarország területi integritásának megkíméléséről. A Pesti Hírlap a Horthy-korszakban kiemelten foglalkozott a területi revíziót szorgalmazó külföldi véleményvezérekkel, ezt a lapszámot részben a Lord Rothermere brit főrendhez hasonló magyarbarát hatalmasságoknak ajánlotta. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel, infografikákkal gazdagon illusztrált emlékszám a ,,Vádirat Trianon ellen!" című történelmi áttekintés mellett igen gazdag országismertető anyagot nyújt közre, melynek szöveg- és képanyaga a szerkesztőség reményei szerint hathatósan érvel a magyarság civilizációteremtő képessége mellett, természeti, építészeti, népi örökségünk közreadásával, gazdasági, tudományos, művészeti és kulturális képességeink legjavának bemutatásával. A díszmű számos oldala színesen nyomott, színes politikusportrék sokaságában tallózhatunk (Horthy Miklós, Mussolini, Lord Rothermere, Teleki Pál, Apponyi Albert, Tisza István, Rákosi Jenő, Herczeg Ferenc), a politikusportrék mellett Szinyei Merse Pál, Csók István, Glatz Oszkár, Deák Ébner Lajos egy-egy zsánerképének reprodukciója is gazdagítja az album képanyagát, a történelmi Magyarország teljes területéről hozott képanyag mellett. A kötet végén infografikákkal kísért érvelés a trianoni békediktátum igazságtalansága és a revízió szükségessége mellett. Az utolsó két ív leveleinek felső sarkán halvány foltosság. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, színes, illusztrált, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói védőkartonban. Jó példány.
19558.

Rufpreis:
4 000 HUF
23

Gaston Boissier: Archaeologiai séták. Róma és Pompéi. Írta: - -. Francziából fordította Dr. Molnár Antal. Bp., 1883, MTA, (Hornyánszky Viktor-ny.), XI+377+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán kis ütődéssel.
19559.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF