Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1916. évi (L.) évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam). Bp., 1916, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.) + 1880. évi (XIV.) évf. 9. füzet. Kiadói papírkötés, változó, részben sérült, széteső állapotban.
19596.

Rufpreis:
3 000 HUF

3 darab császári udvarral kapcsolatos szépirodalmi mű: Halász Zoltán: A kancellár esténként a császárnál teázik. Bp., 1980, Magvető, papírkötés + Osvát Zsuzsa: Felelet a császárnak. Hazáért és szabadságért. Bp., 1952, Ifjúsági, kissé kopott papírkötés + Földes Péter: Belvedere. Bp., 1978, Kossuth, kissé barnult egészvászon kötés, papír védőborítóval.
19597.

Rufpreis:
3 000 HUF

Glatz Ferenc, Domanovszky Sándor (szerk.): A színház műhelytitkai. Palatin Josephs Schriften. IV. Band 1809-1813. Bp., 1991, Akadémiai. József nádor írásai, német és latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
19598.

Rufpreis:
1 400 HUF

Diószegi-Fejős (szerk.): Moldvai csángó-magyar okmánytár I-II. 1467-1706. Bp., 1989, Magyarságkutató Intézet. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19599.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dusan Hamsík: A középszerűség géniusza. Újabb tények és nézetek Hitler bukásától. Ford.: Bártfai László. Bp., 1968, Kozmosz. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19600.

Rufpreis:
1 400 HUF

Gróf Berényi János: Részletek Gróf Berényi János történetíró Naplójából (1794-1868) és a Főnemesi alapítványi Liga. Bp., 1914,"Universum",16 p. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19601.

Rufpreis:
1 200 HUF

Miskolczy István: Nagy Lajos második nápolyi hadjárata (1350.) Különlenyomat a Hadtörténelmi Közlemények 1934. évi I-II. füzetéből. Bp., 1934.,(Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó), 16+1 p. Papírkötés, szakadt.
19602.

Rufpreis:
1 400 HUF

Praznovszky Bence - Praznovszky Mihály: Menyői Tolvay Ferenc égrendelete 1710. Salgótarján, 1995, Nógrád Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés.
19603.

Rufpreis:
2 000 HUF

Léderer Emma: A magyarországi polgári történettudomány története (1945-ig.) Kézirat. ELTE BTK. Bp., 1963, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 690 példányban.
19604.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fazekas Sándor - Székely Artur: A történelmi materializmus. Galilei Füzetek I. Bp., 1912, Haladás, 32 p. Kiadói papírkötés, sérült, leszakadt borítóval.
19605.

Rufpreis:
1 600 HUF

Illés Béla: Spartacus élete. Táltos Könyvtár Időszerű Emberek 10. sz. Bp., 1919,Táltos, 39+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, ceruzás bejelölésekkel.
19606.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal. Bp., 2005, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
19607.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF