Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 312

19512.

Rufpreis:
12 000 HUF

19513.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19514.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Doby Antal, Feöldi: Lónyay család, nagy lónyai és vásáros naményi; gróf, báró és nemes. Bp. 1895, Pallas. 140 l., 2 t., 6 t. (kétoldalas). Korabeli félvászonkötésben.
19515.

Rufpreis:
10 000 HUF

Nyiry László: Történelmi igazságszolgáltatás 1938-1941. Bp., Országos Közművelődési Tanács. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19516.

Rufpreis:
10 000 HUF

Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. I.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása. II.: Kísérőkötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford.: Horváth János. Bp., 1986, Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, kissé sérült kiadói kartontokban.
19517.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az elülső táblán a Szentkoronás címer stilizált képével, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben foltos lapokkal.
19518.

Rufpreis:
8 000 HUF

Schenke, Wolff: A sárgák háborúja. Bp., 1942, Révai. Kiadói félvászon kötés, pótolt fénymásolt papírborítóval, jó állapotban.
19519.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). (Első teljes magyar kiadás). Budapest, 2007. Gede Testvérek Bt. 623 + [9] p. (Előszó: Ungvári Gyula: Hitlerről - másként). A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Hitler fényképével illusztrált kiadói keménytáblás kartonkötésben. Szép példány.
19520.

Rufpreis:
8 000 HUF

19521.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19522.

Rufpreis:
2 000 HUF

Keppel Csilla: Hadisebesültek görbe tükörben. Borivoj Rambousek első világháborús karikatúrái. Szombathely, 2016, Savaria Múzeum, papírkötés, újszerű állapotban. Gazdag színes képanyaggal illusztrált.
19523.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF