Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

Jacques Delarue: A Borba cikksorozata a Gestaporól. Gépirat. hn., én., nyn. ,41-55 p.; 2+41-56 p.; 49-61 p.; 35-68 p.; 32-57 p.; 34-54 p.; 2+25-48 p. Szakadozott papírmappában.
19399.

Rufpreis:
6 000 HUF

Pölitz, Karl Heinrich Ludwig: Die Weltgeschichte für gebildete Leser und Studierende Band II. 1 t + 536p. Korabeli kissé sérült félvászon kötésben.
19400.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Blumenbach, W(enzel) C(arl) W(olfgang): Neuestes Gemälde der Oesterreichischen Monarchie II. Wien, 1837. Sammer. 480 + (2)p. Fűzve, sérült, hiányos kiadói papírborítóval Rézmetszetek nélkül.
19401.

Rufpreis:
1 800 HUF

19402.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hanns Schlitter: Aus Österrichs Vormärz I. köt.: Galizien und Krakau. Amalthea-Bücherei. Zürich - Leipzig - Wien, 1920, Amalthea, VI+2+132 p. Kiadói papírkötés.
19403.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19404.

Rufpreis:
2 800 HUF

19405.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabo, Stephen [Szabó István]: The March of Truth. Twenty Historical Miniatures. With Twenty Pen Drawings by Reynold H. Weidenaar. Grand Rapids, Michigan, 1944. William B. Eerdmans Publishing Company. 1 t. (címkép) + 296 p. Első kiadás. Szabó István (1893-1964) magyar származású amerikai református lelkész, író, utazó. Történelmi portré-sorozata a reformáció húsz nagy alakjának állít emléket, Valdens Pétertől Husz Jánoson, Luther Mártonon, III. Frigyes pfalzi választófejedelmen keresztül Bocskay István fejedelemig és Oliver Cromwell népvezérig. Az életrajzok előtt a példaképül állított kultúrhősök egész oldalas portréja. Az első előzéken magyar nyelvű ajándékozási bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19406.

Rufpreis:
1 400 HUF

[II. Világháború] Pest. 1941. május 28. (Napilap, III. évfolyam, 121. szám) "Roosevelt bejelentette az USA fegyveres készültségét -- A németek Észak-Afrikában nagy támadást indítottak". Félbehajtva, jó állapotban.
19407.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

[II. Világháború] Friss Ujság. 1936. május 7. (Napilap, 41. évfolyam, 105. szám) "Az olasz uralom első napja Addisz Abebában -- Olaszország gyarmata lesz egész Abesszinia -- ". Félbehajtva, jó állapotban.
19408.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

[II. Világháború] 8 Órai Ujság. 1943. július 28. (Napilap, XXIX. évfolyam, 168. szám) "A Badoglio-kormány letette az esküt -- Berlin belpolitikai ügynek tartja az olasz kormányváltozást -- Mit követelnek az angolszászok Itáliától -- Churchill módosította a casablancai feltételt?". Félbehajtva, jó állapotban.
19409.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

[II. Világháború] 8 Órai Ujság. 1936. május 6. (Napilap, XXII. évfolyam, 104. szám) "Megszünt az abesszin állam! -- A szétzüllött országban még gyilkolnak és fosztogatnak a bandák -- Véres polgárháború az abesszin törzsek közt". Félbehajtva, jó állapotban.
19410.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF