Szabo, Stephen [Szabó István]: The March of Truth. Twenty Historical Miniatures. With Twenty Pen Drawings by Reynold H. Weidenaar. Grand Rapids, Michigan, 1944. William B. Eerdmans Publishing Company. 1 t. (címkép) + 296 p. Első kiadás. Szabó István (1893-1964) magyar származású amerikai református lelkész, író, utazó. Történelmi portré-sorozata a reformáció húsz nagy alakjának állít emléket, Valdens Pétertől Husz Jánoson, Luther Mártonon, III. Frigyes pfalzi választófejedelmen keresztül Bocskay István fejedelemig és Oliver Cromwell népvezérig. Az életrajzok előtt a példaképül állított kultúrhősök egész oldalas portréja. Az első előzéken magyar nyelvű ajándékozási bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
[II. Világháború] Pest. 1941. május 28. (Napilap, III. évfolyam, 121. szám) "Roosevelt bejelentette az USA fegyveres készültségét -- A németek Észak-Afrikában nagy támadást indítottak". Félbehajtva, jó állapotban.
[II. Világháború] Friss Ujság. 1936. május 7. (Napilap, 41. évfolyam, 105. szám) "Az olasz uralom első napja Addisz Abebában -- Olaszország gyarmata lesz egész Abesszinia -- ". Félbehajtva, jó állapotban.
[II. Világháború] 8 Órai Ujság. 1943. július 28. (Napilap, XXIX. évfolyam, 168. szám) "A Badoglio-kormány letette az esküt -- Berlin belpolitikai ügynek tartja az olasz kormányváltozást -- Mit követelnek az angolszászok Itáliától -- Churchill módosította a casablancai feltételt?". Félbehajtva, jó állapotban.
[II. Világháború] 8 Órai Ujság. 1936. május 6. (Napilap, XXII. évfolyam, 104. szám) "Megszünt az abesszin állam! -- A szétzüllött országban még gyilkolnak és fosztogatnak a bandák -- Véres polgárháború az abesszin törzsek közt". Félbehajtva, jó állapotban.