1848-as szabadságharccal kapcsolatos 2 db kötet: '48 kultusza. Kiállítás a Gödöllői Galériában. A műtárgyjegyzéket összeállította és a katalógust szerkesztette: Czeglédi Noémi, Őriné Nagy Cecília. A tanulmányokat írta: G. Merva Mária, Heltai Miklós. Gödöllő, 1998, Gödöllői Városi Múzeum - Petőfi Sándor Művelődési Központ. Színes képmellékletekkel. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + G. Merva Mária (Szerk.): '48 kultusza - Tanulmányok. Gödöllő, 1999, Gödöllői Városi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal.
Christopher Warwick: The Queen Mother: A Special Photographic Celebration. 1996, Colour Library, kartonált papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag fotóanyaggal.
Rácz Árpád (szerk.): Famous Hungarians. Outstanding Representatives of Hungarian Centuries. The introductory essay written by Domokos Kosáry. Bp., 2002, Rubicon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In English language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, V-X+560 p.+22 t. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap (köztük a címlap) és két tábla hiányzik), két lap kijár.
Werner Emmerich: Der Deutsche Osten - Die kolonisatorische Leistung des deutschen Volkes im Mittelalter. Lipcse, 1935, Insel. Német nyelven. 48 p. + 63 fekete-fehér kép (közte egy az erdélyi, felsőbajomi erődtemplomról). Kiadói kartonált papírkötés, gerincen apró kopásnyomokkal.
Ürögdi György: A fiscus caesaris alapitásához. Antik tanulmányok VII. 4. A szerző, Ürögdi György (1904-1987) által DEDIKÁLT! Bp., 1960, Akadémiai Nyomda. 61-68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval
Magyarországi és erdélyi urak. Pálffy János emlékezései. Sajtó alá rendezte: Szabó T. Attila. Bp., 1939, Révai. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kiadói javított papírborítóval.