Kossuth emlékezete. Budapest, (1894). ,,Jókai" Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 25 + [1] p. Egyetlen kiadás. A függetlenségi szemléletű életrajz Kossuth Lajos halálának alkalmából jelent meg, szerzője anonimitásban maradt, első borítójának felirata szerint ,,a tiszta jövedelem a Budapesten felállítandó Kossuth-szobor alapja javára fordíttatik". Fűzve, nemzeti színű szalaggal megerősített, illusztrált, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Pótlék-kötet. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben. Az 1868-as kiadás (Pest, Ráth Mór) REPRINT kiadása. Megjelent 12500 példányban
B. Szatmári Lajos - Pájer Árpád: A Felvidékről az Ördögárokig. Nagykovácsi Honismereti könyvek. Nagykovácsi, 1998, Nagykovácsi Önkormányzat, foltos papírkötés, a szerzők által dedikált.
Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Csepregi Béla: Petőfi Sárszentlőrincen. Szekszárd, 1973, Tolna megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztálya, papírkötés, szélein barnult papír védőborítóval.