Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

Kossuth emlékezete. Budapest, (1894). ,,Jókai" Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 25 + [1] p. Egyetlen kiadás. A függetlenségi szemléletű életrajz Kossuth Lajos halálának alkalmából jelent meg, szerzője anonimitásban maradt, első borítójának felirata szerint ,,a tiszta jövedelem a Budapesten felállítandó Kossuth-szobor alapja javára fordíttatik". Fűzve, nemzeti színű szalaggal megerősített, illusztrált, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
19339.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 1945, Aquincum, 350+2 p.+XVI t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
19340.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Pótlék-kötet. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben. Az 1868-as kiadás (Pest, Ráth Mór) REPRINT kiadása. Megjelent 12500 példányban
19341.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

B. Szatmári Lajos - Pájer Árpád: A Felvidékről az Ördögárokig. Nagykovácsi Honismereti könyvek. Nagykovácsi, 1998, Nagykovácsi Önkormányzat, foltos papírkötés, a szerzők által dedikált.
19342.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19343.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kiglics István: Japán. Múlt a holnapban. Bp., 1989, Pszichoteam. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19344.

Rufpreis:
1 600 HUF

Csepregi Béla: Petőfi Sárszentlőrincen. Szekszárd, 1973, Tolna megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztálya, papírkötés, szélein barnult papír védőborítóval.
19345.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kosáry Domokos: A chilloni fogoly. Olvasónapló 1958. A szerző, Kosáry Domokos (1913-2007) által DEDIKÁLT példány! Bibliotheca Hungarica. Bp., 1997., Magyar Írószövetség - Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóban, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
19346.

Rufpreis:
2 400 HUF

Moorhouse, Roger: 100 beszédes tárgy a Harmadik Birodalomból. Bp., 2019, Kossuth. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19347.

Rufpreis:
2 800 HUF

Beöthy Zsolt: Széchenyi és a magyar költészet. Magyarázta Tóth Rezső. Bp., 1899, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19348.

Rufpreis:
1 600 HUF

Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 4. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19349.

Rufpreis:
2 800 HUF

Torma Károly: Repertórium Dacia régiség-és felirattani irodalmához. Összeáll.: - - . Bp., 1880, MTA (Franklin-ny.), XXIX+(3)+191+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, nagyrészt szétvált fűzéssel, különvált hátsó borítóval, tulajdonosi bélyegzővel (,,Dr. Semjén Béla könyvtárából 1944").
19350.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF