Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

Külön lenyomat az "Árpád és az Árpádok" czimű műből. 1908. Csánki Dezső: A mű története. VII+1p. Összefoglalás. Árpád jellemzése. 215-226+1p. Néhol kissé sérült papírkötés.
19363.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ungváry Krisztián: Budapest ostroma. Bp., 2013, Corvina, papírkötés.
19364.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó (Reprint sorozat). Az 1941. évi kiadás (Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda) reprintje. Kartonált papírkötésben, a borítón kis kopottsággal.
19365.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, kopott borítóval.
19366.

Rufpreis:
2 000 HUF

[II. Világháború] Pest. 1943. szeptember 15. (Napilap, V. évfolyam 208. szám) "A 3000 méter Gran Sasso abruzzói hegycsúcsról szabadította ki Skorzeny SS rohamvezető a Ducét -- Így szabadították ki Mussolinit a 2900 méter magas Gran Sassóról". Félbehajtva, jó állapotban.
19367.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bob Dent: Budapest 1956. A dráma színterei. Fekete-fehér képekkel illusztrál. Ford: Rácz Katalin és Tedeschi Mária. Rainer M. János előszavával. Bp., 2006, Európa. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19368.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bodley, John Edward Courtenay: Francziaország. I-II. köt. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. Bp.,1899-1900., MTA, XXXI+360 p.; VIII+574 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Müller-kötés, kissé kopott borítóval.
19369.

Rufpreis:
2 400 HUF

Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky-ny.), 492 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ázott, kissé deformált gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, a kihajtható térkép sérült.
19370.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kakucs Lajos: Céhek, manufaktúrák és gyárak a Bánságban 1716 és 1918 között. Kolozsvár, 2016, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötésben.
19371.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szabó András: Coetus Ungaricus. A wittenbergi magyar diáktársaság 1555-1613. Bp., 2017, Balassi Kiadó. Kiadói papírkötésben.
19372.

Rufpreis:
2 800 HUF

19373.

Rufpreis:
2 000 HUF

Molnár Adrienne: 89:56. Ötvenhatosok a rendszerváltásról. Bp., 2009, 1956-os Intézet Közalapítvány. 286 p. Kiadói papírkötés.
19374.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF