Külön lenyomat az "Árpád és az Árpádok" czimű műből. 1908. Csánki Dezső: A mű története. VII+1p. Összefoglalás. Árpád jellemzése. 215-226+1p. Néhol kissé sérült papírkötés.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó (Reprint sorozat). Az 1941. évi kiadás (Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda) reprintje. Kartonált papírkötésben, a borítón kis kopottsággal.
Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, kopott borítóval.
[II. Világháború] Pest. 1943. szeptember 15. (Napilap, V. évfolyam 208. szám) "A 3000 méter Gran Sasso abruzzói hegycsúcsról szabadította ki Skorzeny SS rohamvezető a Ducét -- Így szabadították ki Mussolinit a 2900 méter magas Gran Sassóról". Félbehajtva, jó állapotban.
Bob Dent: Budapest 1956. A dráma színterei. Fekete-fehér képekkel illusztrál. Ford: Rácz Katalin és Tedeschi Mária. Rainer M. János előszavával. Bp., 2006, Európa. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky-ny.), 492 p.+ 32 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, ázott, kissé deformált gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, a kihajtható térkép sérült.