https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, apró sérüléssel
1
19387.

Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, apró sérüléssel

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1
19388.

Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+8 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.
1
19389.

Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+8 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Vass Gyula: A Dunamedence ezer éve. Magyarország szerepe kelet és nyugat között. Bp., (1940), Századunk. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, Kardos János ügyvéd névbélyegzésével.   Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
1
19390.

Vass Gyula: A Dunamedence ezer éve. Magyarország szerepe kelet és nyugat között. Bp., (1940), Századunk. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, Kardos János ügyvéd névbélyegzésével. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Lendvai, Paul:  Leben eines Grenzgängers. Erinnerungen. Aufgezeichnet im Gespräch mit Zsófia Mihancsik. Aus dem Ungarischem übertragen von Ernő Zeltner. (Dedikált.) [Bécs] (Wien, 2013). Verlag Kreymar & Scheriau (Druckerei Theiss GmbH). 255 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas). Első osztrák kiadás. Dedikált: ,,Kedves Pista! Kerek születésnapodra szeretettel, tisztelettel, híved és barátod, Pali, Bécs, 2013". A Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíróval, osztrák televíziós műsorvezetővel, Közép-Kelet-Európa-kommentárorral készült életmű-interjú eredeti nyelven ,,Három élet: Beszélgetés Mihancsik Zsófiával" címen jelent meg (Budapest, 2012, Kossuth Könyvkiadó). Az aktuálpolitikai megjegyzésekben gazdag interjúkötet hátoldalán válogatás a mű baráti ajánlásaiból. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
19391.

Lendvai, Paul: Leben eines Grenzgängers. Erinnerungen. Aufgezeichnet im Gespräch mit Zsófia Mihancsik. Aus dem Ungarischem übertragen von Ernő Zeltner. (Dedikált.) [Bécs] (Wien, 2013). Verlag Kreymar & Scheriau (Druckerei Theiss GmbH). 255 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas). Első osztrák kiadás. Dedikált: ,,Kedves Pista! Kerek születésnapodra szeretettel, tisztelettel, híved és barátod, Pali, Bécs, 2013". A Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíróval, osztrák televíziós műsorvezetővel, Közép-Kelet-Európa-kommentárorral készült életmű-interjú eredeti nyelven ,,Három élet: Beszélgetés Mihancsik Zsófiával" címen jelent meg (Budapest, 2012, Kossuth Könyvkiadó). Az aktuálpolitikai megjegyzésekben gazdag interjúkötet hátoldalán válogatás a mű baráti ajánlásaiból. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
[Pöschl]: Plaudereien eines pensionirten Hauptmannes über Magnatenerziehung und vaterländische Politik. Raab [Győr], 1866, Victor Sauerwein, 2+VIII+8+229+1 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, foltos lapokkal, a címlapon címkenyomokkal.
1
19392.

[Pöschl]: Plaudereien eines pensionirten Hauptmannes über Magnatenerziehung und vaterländische Politik. Raab [Győr], 1866, Victor Sauerwein, 2+VIII+8+229+1 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, foltos lapokkal, a címlapon címkenyomokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Heiden, Konrad: Ein Mann gegen Europa. (Adolf Hitler Biographie, 2. Band.) Zürich, (1937). Europa Verlag. 390 + [2] p. + 8 t. Első német kiadás. Konrad Heiden (1901-1966) német újságíró, történész, az első, Adolf Hitlerről megjelent monográfia szerzője. A nemzetiszocialista hatalomgyakorlást elítélő frankfurti szerző 1933-ban a Saar-vidékre, 1935-ben Franciaországba települt. A tizenöt éves kutatómunka alapján a német vezérről írt politikai pályakép második, önmagában is megálló része Hitler 1933. évi kancellári választásától 1936-ig tekinti át a Führer belpolitikáját, illetve birodalomépítő célzatú külpolitikáját. A Zürichben megjelenő monográfia egyúttal angol és francia nyelven is megjelent, magyar fordítása 1938-ban jelent meg. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
19393.

Heiden, Konrad: Ein Mann gegen Europa. (Adolf Hitler Biographie, 2. Band.) Zürich, (1937). Europa Verlag. 390 + [2] p. + 8 t. Első német kiadás. Konrad Heiden (1901-1966) német újságíró, történész, az első, Adolf Hitlerről megjelent monográfia szerzője. A nemzetiszocialista hatalomgyakorlást elítélő frankfurti szerző 1933-ban a Saar-vidékre, 1935-ben Franciaországba települt. A tizenöt éves kutatómunka alapján a német vezérről írt politikai pályakép második, önmagában is megálló része Hitler 1933. évi kancellári választásától 1936-ig tekinti át a Führer belpolitikáját, illetve birodalomépítő célzatú külpolitikáját. A Zürichben megjelenő monográfia egyúttal angol és francia nyelven is megjelent, magyar fordítása 1938-ban jelent meg. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.
1
19394.

Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal
1
19395.

Császár Ferencz. Magyar ösök képcsarnoka. Életirati vázlatok kiséretében. II.-ik füz. Pest, 1856. Ny. Beimel J. és Kozma Vazul.6 l + 2 t ((a hatból, nagy méretű litográfiák) báró Andrásy Miklós Gömör megye Főispánja; Bethlen Gábor erdélyi fejedelem. 40x55 cm Lapok szélén beszakadásokkal

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Aus der Zeit Maria Theresias. Tagebuch des Fürsten Johann Josef Khevenhüller-Metsch, kaiserlichen Obersthofmeisters 1742-1776. Band I.: 1742-1744. Hrsg. von Rudolf Graf Khevenhüller-Metsch und Dr. Hanns Schlitter. Wien - Leipzig, 1904, Adolf Holzhausen - Wihelm Engelmann, VI+1+346 p.+1 t. Német nyelven. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
1
19396.

Aus der Zeit Maria Theresias. Tagebuch des Fürsten Johann Josef Khevenhüller-Metsch, kaiserlichen Obersthofmeisters 1742-1776. Band I.: 1742-1744. Hrsg. von Rudolf Graf Khevenhüller-Metsch und Dr. Hanns Schlitter. Wien - Leipzig, 1904, Adolf Holzhausen - Wihelm Engelmann, VI+1+346 p.+1 t. Német nyelven. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db:  Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó állapotban.
1
19397.

Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Grafen Locmaria: Maria Theresia in Ungarn. Regensburg, 1862, Friedrich Pustet, XII+367 p. Félvászon-kötésben, a címlapon hiánnyal, bélyegzéssel és névbejegyzéssel, foltos lapokkal.
1
19398.

Grafen Locmaria: Maria Theresia in Ungarn. Regensburg, 1862, Friedrich Pustet, XII+367 p. Félvászon-kötésben, a címlapon hiánnyal, bélyegzéssel és névbejegyzéssel, foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse