[II. Világháború] Esti Kurir. 1938. február 17. (Napilap, XVI. évfolyam, 38. szám) "Óriási izgalom világszerte az osztrák események miatt -- Amnesztiát kaptak az összes elitélt horogkeresztesek -- Az első lépés Anschluss felé?". Félbehajtva, jó állapotban, első levélpár hajtásnál szétnyílva.
[II. Világháború] Esti Kurir. 1939. április 9. (Napilap, XVII. évfolyam, 81. szám) "Guerilla-harcra készül Zog király -- Albánia olasz megszállásának fejleményei -- Geraldine királyné menekülése -- Angol diplomáciai lépés Rómában". Félbehajtva, jó állapotban.
Carlyle, Thomas: On Heroes, Hero-Worship and the Heroic in History. Edited, with Notes and Introduction, by Annie Russell Marble. New York, 1904. The Macmillan Company (Norwood Press, Norwood). XXXVI + 417 + [7] p. Thomas Carlyle (1795-1881) skót esszéíró, történetíró és filozófus esszégyűjteménye a kiemelkedő személyiségek emberi történelemre gyakorolt hatását vizsgálta. Az esszégyűjtemény a filozófus hat előadásából áll össze, melyeket 1840 májusában tartott népes közönség előtt. A Hősökről való eszmefuttatás eredeti nyelven először 1841-ben jelent meg, jegyzetelt kiadásunk először 1897-ben. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Dr. Halla Aurél - Dr. Dobrovics Károly: Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre II. kötet. Bp., 1936 Monopol Könyvkiadó Vállalat. Kiadói félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
A vidék forradalma 1956. I. köt. Szerk.: Szakolczai Attila és Á. Varga László. Bp., 2003, 1956-os Intézet - Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés.
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története I. kötet. Pest, 1868. Emich. 187p. Félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Kis sérüléssel, jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
Felsőoktatási intézményeink kapcsolatai a 20. században. A 2020. november 12-én tartott konferencia előadásai. Szerk.: Lengvári István. Egyetem és társadalom 3. Pécs, 2021, PTE Egyetemi Levéltár. Kiadói papírkötés.
Friedjung, Heinrich: Österreich von 1848 bis 1860. In zwei Bänden. Erster Band: Die Jahre der Revolution und der Reform 1848 bis 1851. (Zweite Auflage.) Zweiter Band: Erste Abteilung. 1 kötet Stuttgart und Berlin, 1908. J. G. Cotta'sche Buchhandlung (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XVIII + 512 p.; Korabeli, kissé kopott, aranyozott félbőr kötésben Az osztrák birodalom történetének birodalmi szemszögű áttekintése
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.