Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

A magyar élelmiszeripar története (szerk.: dr. Kirsch János, dr. Szabó Loránd, dr. Tóth-Zsiga István). Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kopott papír védőborítóval.
19327.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+15 (táblázatok: statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
19328.

Rufpreis:
3 000 HUF

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1997, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19329.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Horváth Mihály:  Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. Második kötet. Genfben, 1864. Nyomatott Puky Miklósnál. XI + [1] + 709 + [3] p. Első kiadás. Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem. A munka két kötetben teljes, példányunk az időszak második részét tekinti át, az 1840-1848 közötti időszakot. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Etter Jenő ügyvéd, Esztergom. [Etter Jenő (1897-1973) jogász, mezőgazdász, Esztergom polgármestere a második világháború alatt.] Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19330.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Tóvölgyi Titusz]:  Válasz a válaszra. Horváth Mihálynak. Pest, 1868. Nyomatott Noséda Gyulánál. [3]-103 + [51] p. Egyetlen kiadás. Tóvölgyi Titusz (1838-1918) író, függetlenségi szemléletű hírlapíró szenvedélyes hangú vitairata. A névtelenségben maradó szerző a kiegyezés művét erőszaknak és önfeladásnak tekinti, és támadást intéz a kiegyezés művét védelmébe vevő Horváth Mihály szabadelvű történész személye ellen. A függelékben Tóvölgyi Titusz történelmi áttekintése a magyarellenes Habsburg-vezetés több évszázados bűneiről. Példányunk címlapja és utolsó nyomtatott levele hiányzik, az első előzéken régi könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Weichner Géza műkönyvkötészete, Budapest), az eredeti első borító bekötve. Jó példány.
19331.

Rufpreis:
3 000 HUF

Életek és Korok I-VII. köt. Frankel Leó, Landler Jenő, Szamuely Tibor, Kun Béla, Kunfi Zsigmond, Szabó Ervin. 7 kötetben teljes! Bp., 1978., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos kartontokban,
19332.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kornis Gyula: A magyar politika hősei. Bp. 1940, Franklin, egészvászon kötés, borítón kis kopással, de összességében jó állapotban.
19333.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 514 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé fakó gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel (Varvasovszky Katalin).
19334.

Rufpreis:
3 000 HUF

Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma. 21 főnemes a XXI. században. 2008, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19335.

Rufpreis:
2 400 HUF

Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Bp., 1908, MTA. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19336.

Rufpreis:
3 000 HUF

Olysói Gabányi János: A hármas szövetség államainak történeti fejlődése. Kassa, 1911, Vitéz A. Ut. Könyv-, Kő- és Műnyomdájában. Kiadói papírkötés, lapok néhol foltosak, borító sérült, kopottas állapotban.
19337.

Rufpreis:
3 000 HUF

Beaumont-Vassy, Edouard Ferdinand de.:Das Russische Reich zeit dem Wiener Congreß.Leipzig, 1853. Lorck., 250p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
19338.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF