Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. Második kötet. Genfben, 1864. Nyomatott Puky Miklósnál. XI + [1] + 709 + [3] p. Első kiadás. Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem. A munka két kötetben teljes, példányunk az időszak második részét tekinti át, az 1840-1848 közötti időszakot. Az első előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Etter Jenő ügyvéd, Esztergom. [Etter Jenő (1897-1973) jogász, mezőgazdász, Esztergom polgármestere a második világháború alatt.] Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk