Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 247

Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Bp., 1925, Genius, (Pallas-ny.), 388 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott (61./100) példány.
19302.

Rufpreis:
4 000 HUF

A magyar békeszerződés. Kiadja a M. Kir. Külügyminisztérium. Bp., 1920, M. Kir. Tud.-egyetemi Nyomda, 86 p. Tűzve, hiányzó borítóval, sérült, a tűzéstől különvált címlappal, régi intézményi bélyegzőkkel (A Képviselőház Könyvtára, 1926.)
19303.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dr. Kovács Ernő: Madách Imre és a klasszikus ókor. Hódmezővásárhely, 1934, Friss Ujság Nyomda, sérült, foltos papírkötés, sarokhajlásokkal, foltokkal.
19304.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szekrényi Lajos:  A bibliai régiségtudomány kézikönyve. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1896. Szerző (Pallas Rt. ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 290 + [2] p. + 2 térkép (kihajtható, ebből egy színes); [4] + 292 p. Szekrényi Lajos (1858-1915) római katolikus plébános, író kultúrtörténeti írásai az ószövetségi zsidóság életmód-, kultúr- és társadalomtörténete jogtörténeti, hadtörténeti és egyháztörténeti részletekkel. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A tartalomból: A bibliai régiségtudomány fogalma, tartalma és haszna, felosztása, forrásai - Palesztina leírása - A biblia állatvilága - A biblia növényvilága - Palesztina politikai felosztása - Palesztina lakosai a zsidó honfoglalás előtt - A zsidók helyzete Palesztinában - A zsidók családi élete: Lakóhely és életmód. Lakás és élelem. A test gondozása. Családi viszonyok. A zsidó házasság jellege. A zsidó nők helyzete - A zsidók foglalkozásai: A földművelés kifejlődése a zsidóknál. Ipar és kereskedelem -Tudomány és művészet - Társadalmi és állami viszonyok: A zsidó nép szervezete és közigazgatása. - Jogszolgáltatás: Magán- és házasságjog. A zsidó büntetőjog - Politikai viszonyok - Az izraeliták szent helyei: A frigysátor. A zsidó templomok - A kultusz-személyzet: A léviták és az áldozópapok. A főpapról - A kultusz-cselekmányek: Az áldozatok. Az égő áldozat. A béke-áldozat. A bűn- és vétek-áldozatok - A vallásos tisztulások - Egyéb istentiszteleti cselekmények. Szentségi jellegű cselekmények. Áldozati jellegű cselekmények - A kultuszidők: A zsidó ünnepkör. A szombatkör. A többi ünnepek - Függelék. A bálványozás: A kánaáni istenek. Az asszír és babiloni istenek. A varázslások és jóslatok. A csillagtisztelet. A görög istenek tisztelete. A munka első kiadása 1890-ben jelent meg, példányunk a második, átdolgozott kiadásból való. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19305.

Rufpreis:
6 000 HUF
17

Luxemburgi Zsigmond. Művészet és kultúra 1387-1437. Sigismundus-Rex et Imperator. Kiállítási katalógus. Szerk.: Körber Ágnes. Bp., 2006, Szépművészeti Múzeum, (Alföldi Nyomda), 96 p. Kiadói papírkötés. Fóliázott, új állapotban
19306.

Rufpreis:
6 000 HUF

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p, sérült egészvászon kötés, térkép mellékletek nélkül.
19307.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. I-II. kötet. Szerk.: Lukinich Imre. Gróf Mikes János előszavával. Bp., [1935], Franklin-Társulat. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva, színes reprodukciókkal, mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbélyegzésekkel (Lőrincz Ferenc).
19308.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zdenek Mlynár: A Kreml felől jő a fagy. AB Független Kiadó. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19309.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából. Budapest, (1928). [Pesti Hírlap ny.] [2] + 150 p. Első kiadás. A Légrády Testvérek tulajdonában levő konzervatív hírlap (1878-1944) a korszak egyik legnépszerűbb napilapjaként az első világháborúban hazafias irányvonalat képviselt, a főszerkesztő, Légrády Ottó pedig a kezdetektől a trianoni békediktátum harcos ellenfele, már a béketárgyalások idején is idegen nyelvű kiadványokkal kísérelte meg meggyőzni a döntéshozókat Magyarország területi integritásának fontosságáról. A Pesti Hírlap a Horthy-korszakban kiemelten foglalkozott a területi revíziót pártoló külföldi véleményvezérekkel, a laptulajdonos ezt a különszámot a Lord Rothermere brit főrendhez hasonló magyarbarát hatalmasságoknak ajánlotta. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel, infografikákkal gazdagon illusztrált emlékszám a ,,Vádirat Trianon ellen!" című történelmi áttekintés mellett igen gazdag országismertető anyagot közöl, melynek szöveg- és képanyaga a szerkesztőség reményei szerint hathatósan érvel a magyarság civilizációteremtő képessége mellett, természeti, építészeti, népi örökségünk közreadásával, gazdasági, tudományos, művészeti és kulturális képességeink legjavának bemutatásával. A díszmű számos oldala színesen nyomott, színes politikusportrék sokaságában tallózhatunk (Horthy Miklós, Mussolini, Lord Rothermere, Teleki Pál, Apponyi Albert, Tisza István, Rákosi Jenő, Herczeg Ferenc), a politikusportrék mellett Szinyei Merse Pál, Csók István, Glatz Oszkár, Deák Ébner Lajos egy-egy zsánerképének reprodukciója is gazdagítja az album képanyagát, a történelmi Magyarország teljes területéről hozott képanyag mellett. A kötet végén infografikákkal kísért érvelés a trianoni békediktátum igazságtalansága és a revízió szükségessége mellett. Aranyozott, festett, sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Az eredeti színes borítók bekötve.
19310.

Rufpreis:
4 000 HUF
35

Halász Imre: Egy letünt nemzedék. Emlékezések a magyar állam kialakulásának ujabb korszakából. Bp., 1911, Nyugat ("Jókai"-ny.), 528 p. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kisebb sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, a címlapon névbejegyzéssel.
19311.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1906, Uránia-ny., 139+(3) p. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötés, Dárday Aladár-kötés, a borítón kis foltokkal, némi kopással, helyenként kissé koszos, foltos lapokkal, a hátsó szennylap hiányzik, az elülső szennylapon névbejegyzéssel (Czikó János).
19312.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kiss Gábor - Molnár András (szerk.): Csány László és kortársai. Tudományos emlékülés Csány László születésének 225. évfordulója tiszteletére. Zalaegerszeg, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19313.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF