[Gatterer, Johann Christoph (1727-1799): Dissertatio praevia de adornanda in posterum Germania sacra medii aevi. Qvam amplissimi philosophorvm ordinis avctoritate et permissv ... Alidorfii,[1752],Ex Officina Hesseliana, 70+2 p. Korabeli papírkötésben, sérült gerinccel, az első két lap sérült, rajtuk szöveget nem érintő hiánnyal, lapok sarkain szamárfülekkel.
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó) Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] +142 + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
4 db történettudományi különlenyomat: Fehértói KAtalin: A XIV: századi magyar megkülönböztető nevek, Arató Endre: A magyar nemesség és az osztrák udvar nemzetiségi politikája a szabadságharc előtt. H. Balázs Éva: A parasztság helyzete és mozgalmai (1780-1787), Barkay Ö Szabolcs: Batthyány Boldizsár humanista köre.
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.14. évf, 1938 . Szerk. Szabó István, Bp. 1938, Magyar Országos Levéltár.. Kiadói papírborítóban, felvágatlan
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1873, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XIII+237 p. Latin és magyar nyelven. Kiadói, sérült papírkötésben, felvágatlan.
A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IV. Magyar szépirodalom idegen nyelven . Leírta: Gulyás Pál. . Első függelék. Bp., 1920. Stephaneum ny. 2 sztl. lev. + 55 p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan + A Magyar történeti irodalom 1912, 1913, 1915, 1916-ban. szerk: Hellebrant Árpád. Bp., 1912. Athenaeum. a 4 kötet fűzésnél elvált sérült papborítóval
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.7. évf, 1-2, 3-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1929 . Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban, felvágatlan
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.3. évf, 1-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1926. Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban,
Gróf Teleki Pál: Magyar politikai gondolatok. Nemzeti Könyvtár 42-43. szám. Bp., 1941, Stádium, 137+3 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, az utolsó két lap (tartalomjegyzék) hiányzik, ajándékozási bejegyzéssel.
Tóbiás Áron (szerk.): In memoriam Nagy Imre. Emlékezés egy miniszterelnökre. Bp., 1989, Szabad Tér. 2. bővített kiadás. Külön kártyán Koltay Gábor (1950-) Balázs Béla-díjas (1985) filmrendező, színigazgató, érdemes művész, a Szabad Tér Kiadó igazgatójának autográf aláírása. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel, néhány kevés lap tetején apró gyűrődéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.