Emléklapok 1928. okt. 6.-ról. A hősi halált halt sárospataki diákok második emléktáblájának leleplezési ünnepélyéről és a pataki diákok országos szövetségének megalakulásáról. Összeállította: Novák Sándor. Sárospatak, 1928, Pataki Diákok Országos Szövetsége. Kiadói papírkötésben,
[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé foltos lapokkal, "Thurzó János" possessori bejegyzésel. (Feltehetőleg arról a Thurzó Jánosról lehet szó, aki 1848-ban Bihar vármegye alispánja volt.)
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. VIII. es évfolyam 1-2. szám, Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1930, Magyar Országos Levéltár. Kissé sérült papíborítóval
Pálffy Géza: Zrínyi Miklós nagy napja. Az 1663-1664. évi török háború egyik meghatározó eseménye: a vati hadimustra 1663. szeptember 17-én. Bp.-Pápa, 2016, MTA BTK Történettudományi Intézet - Jókai Mór Városi Könyvtár, 58 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.
Adolf Hofm eister, Die heilige Lanze, ein Abzeichen des alten Reiches. (Untersuchungen zur deutschen Staats- und Rechtsgesch. 96p. Breslau, 1908. M&H. Marcus. Kiadói kissé sérült papíkötésben
Az Erdélyi Múzeum - kiadja az Erdélyi Múzeum Egyesület Új folyam IV. kötet: 2., 3., 4. füzet. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár., 1909 Stief Jenő. Sérült papírkötésben
Történettudományi különlenyomatok: Hölvényi György: A magyar jezsuita történetírók és a jezsuita rend, 18p. foltos lapokkal.; Horváth Róbert: A statisztikai módszer és elmélet kérdései Berzeviczy Gergely műveiben, Bp., 1972. Stastisztika 138p + 12 kih tábla; Podhradszky György: Kollár János és a budapesti Egyetemi Könyvtár kapcsolatai. 39-46p.
Shelley Klein: The Most Evil Secret Societies in History. New York, 2005, Barnes & Noble. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
1896 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. XXX. évf. 1-10. füzet. Teljes. Bp., Athenaeum, 868+VIII+869-958 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Körbevágva.
1968 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. 102. évf. 1-6. sz. Teljes. Bp., Magyar Történelmi Társulat, (Akadémiai Nyomda), 1334+2 p. Kiadói papírkötések, volt könyvtári példány. + 1995 Századok. 129. évf. 6. sz. Bp., Magyar Történelmi Társulat, 1217-1484+2 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.