Lestyán Sándor: Az ismeretlen Táncsics. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monográfiái 16. Bp.,(1945.), ,,Budapest" Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet, 1 (duplaoldalas címkép) t.+ 83+3 p. 25 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, sérültt gerinccel, a hátsó borító javított, kopott és kissé sérült borítóval.
Dr. Temesváry Ferenc: "Midas csináltatta aranyos szerszámját". Kaposvár, 1969, Somogy Mezei Múzeumok Igazgatósága, foltos, sérült papírkötés. Benne Haranghy Miklós grafikájával. A szerző által ALÁÍRT.
Havas István: A magyar nemzet története a mohácsi vésztől napjainkig. Világtörténeti kapcsolatokkal. A polgári fiúiskolák IV. osztálya számára. Bp., [1928], Franklin-Társulat, 144 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, lapszéli ázásnyomokkal.
Nicolae Ceausescu: Beszéd az 1848-as 125- és a fő termelőeszközök államosításának negyedszázados évfordulója alkalmából tartott bukaresti népgyűlésen. 1973. jun. 16. Bukarest, 1973., Politikai. Kiadói papírkötés.
Saláta Kálmán: Fejezetek a Független Kisgazda Párt 1945-ös küzdelméből. Sajtó alá rendezte és a bev. írta: Csicsery-Rónay István. Washington,1989,Occidantal Press. Kiadói papírkötések.
Kozma Imre: Márczius 15-én. Alkalmi beszéd. Tartotta a deési 100-as bizottság által rendezett ünnepélyen 1896-ban - - ev. ref. s. pap. Deés (Dés), 1896, Demeter és Kiss könyvnyomdája, 11 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kisebb lapszéli szakadásokkal.