Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

Molnár Jenő:Ima 1916-ban. [Versek.] Bp., 1916., Singer és Wolfner, (Pester Lloyd-Társulat-ny.), 68+4 p. Egyetlen kiadás. A szecessziós borító Bér Dezső munkája. Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, hiányos elülső borítóval, foltos, kissé sérült hátsó borítóval. Részben felvágatlan lapokkal.
20976.

Rufpreis:
2 400 HUF

Verne, [Jules] Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Franklin-Társulat, 208 p.; 209-423 p. Negyedik kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítókon némi kopottsággal, a II. kötet gerincen kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, mindkét kötetben tulajdonosi névbejegyzéssel (Binder György) és ex libris-szel (Binder Éva).
20977.

Rufpreis:
5 000 HUF

A család tanácsadója. Szerk.: Z. Tábori Piroska. Bp., 1930, Dante. Számos szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel, belül nagyrészt jó állapotban.
20978.

Rufpreis:
5 000 HUF

Don Lynch - Ken Marschall: A mélység kísértetei. Utazás a Titanic szívébe. James Cameron bevezetőjével. Ford.: Békési József. Bp., 2003, Egmont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20979.

Rufpreis:
5 000 HUF

Eszme és eszmény. Dr. Horváth Boldizsár főmester székfoglalója 1949. március 2-án. Bp., 1949. Kiadói papírkötés, jó állapotban + A Deák Ferenc Páholy meghívója, szakadásokkal
20980.

Rufpreis:
5 000 HUF

20981.

Rufpreis:
5 000 HUF

Irínyi [Irinyi] József: Dicső napok. I. kötet. Pest, 1857, Kilián György (Esztergom, Horák Egyed-ny.), 222 p. Hozzákötve a II. kötet töredéke, 3-112 p. (címlap + a 113-222. oldalak hiányoznak). Félvászon-kötésben, kopott, sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel, bélyegzőkkel.
20982.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gyűjtemény Ady Endre verseiből. Nyugat Könyvtár 1-3. sz. Szerk.: Fenyő Miksa és Hatvany Lajos. Kulinyi Ernő ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., Nyugat.Kiadói papírkötés, sérült borító, kopottas állapotban.
20983.

Rufpreis:
4 000 HUF

Prevarek Ferencz pápai t. kamarás, iváni plebános, aranymisés áldozópap élete és működése. Irta: Egyik tisztelője. Sopron, 1893, Nyomatott Litfass Károlynál. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, laza kötéssel. Bártfai Szabó László (1880-1964) történész, levéltáros, könyvtáros ex librisével.
20984.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szörényi Levente: Attila. Isten kardja. Színház és történelem. Bp., 2013, Feketebács Kft. A szerző által DEDIKÁLT példány és dedikált képeslap. Papírkötésben, laza ragasztással.
20985.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ludas Matyi zenés vidám játék 3 felvonásban (6 képben) írta Dékány András Liszt NÁndor verseire zenéjét szerezte Laursin Miklós. Bemutatta a Nemzeti Színház. Mindhárom szerző által DEDIKÁLT példány 32p. Amatőr félvászon kötésben
20986.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bibó Lajos: Napfoltok. Színmű három felvonásban. Budapest, [1944]. Stádium. 112 l. Pataky Jenő (1914-1996) színésznek DEDIKÁLT példány! Fűzve, kiadói borítóban.
20987.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF