Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

20915.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

20916.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

20917.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

20918.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt példány.
20919.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Gvadányi József 2 műve, egy kötetben: Egy falusi nótáriusnak budai utazása, mellyet önnön maga abban esett viszontagságaival egygyütt az el-aludt vérü magyar szívek' fel-serkentésére, és múlatságára e' versekbe foglaltt. Pozsony, 1822, Wéber Simon Péter, XVI+128 p. Hozzákötve: A falusi nótáriusnak elmélkedései, betegsége, halála és testamentoma [...] Pozsony, [1822], Wéber Simon Péter és Fia, 2 sztl. lev.+ 222+(2) p. Félbőr-kötésben, kissé koszos, foltos lapokkal, bejegyzésekkel, néhány sérült lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
20920.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75
13

May Károly: Winnetou 1-6. kötet. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Teljes kiadás három kötetben. [6 kötetbe kötve.] May Károly Uti Kalandjai. Bp., [1927.], Athenaeum, 251 p.+3 t.; 2+252-613+3 p+2 t.; 240 p.+4 t.; 2+(241)-570 p.+1 t.; 250 p.+3t.; 2+(251)-636+1 p.,+2 t. Fáy Dezső rajzaival. Egységes kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, az 1. kötet sérült gerinccel, foltos, a 2. kötetből az első 6 lap kijár és 1 tábla hiányzik, a 3. kötetből 1 tálba hiányzik, az 5. kötetből egy tábla kijár, a 6. kötetben két lap laza, 1 tábla hiányzik.
20921.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

A[dolf] Meschendörfer: Corona I-I. köt. Ford.: Kós Károly, a szövegközti verseket Dsida Jenő fordította. Kolozsvár, 1933., Erdélyi Szépmíves Céh,(Minerva-ny.), 194+2 p.;165+2 p. Kiadói papírkötés, a II. köt. kissé foltos, ex libris-szel: Ex libris Francisci Johannis Pál, klisé, papír, jelzés nélkül, 8x5 cmx2
20922.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Vende Ernő: A magyar irodalomtörténet képekben I-II. rész. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta - -. Átnézte: Beöthy Zsolt. Bp., 1905, Athenaeum. 3 sztl. lev., 68 lev. , 2 sztl. lev., 54 lev. Gazdagon illusztrált. Szemléltető képek a magyar irodalomtörténethez. Kiadói félvászon kötésben. Könyvtestek kissé elváltak.
20923.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

20924.

Rufpreis:
8 000 HUF

5 db könyv - Erdei Ferenc: Futóhomok + Magyar falu + Magyar tanyák + Magyar város + Parasztok. Bp., Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20925.

Rufpreis:
12 000 HUF

20926.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF