Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

20940.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
20941.

Rufpreis:
5 000 HUF

Arany János művei I-II-III. kötet. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, gerinc kissé sérült, kissé kopottas állapotban.
20942.

Rufpreis:
6 000 HUF

4 db könyv Maléter Pál könyvtárából, három kötetben autográf ALÁÍRÁSÁVAL - Jankovics Marcell: Egy század legendái; Monier, Thyde: Folyam; Pitigrilli: Csak szerelem?; John Knittel: Therese. Kötetenként változó kötésben, kissé kopottas állapotban.
20943.

Rufpreis:
6 000 HUF
11

Bessenyei György: Tariménes utazása. Szatrikus állambölcseleti regény 1804. Kiadta a budapesti V. ker. m. kir. állami Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsága. Sajtó alá rendezte az 1929-30. évi nyolcadik osztály. Bp., 1930, Athenaeum-ny., 438+(1) p. Kiadói papírkötés, . A 266. kézzel számozott példány. Ajándlkozási bejegyzésekkel Korabeli félvászon védőkötésben
20944.

Rufpreis:
6 000 HUF

12 darabos DEDIKÁLT könyv gyűjtemény: Tárkányi Imre, Keszei István, Bakó Mária, Tárkányi Imre, Zenker Katalin, Bay Gyula, Sívó Emil, Borsa Miklós és mások művei
20945.

Rufpreis:
6 000 HUF

Révai Nagy Lexikona I-XXI. köt. Bp., 1991-es reprint kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
20946.

Rufpreis:
6 000 HUF

20947.

Rufpreis:
6 000 HUF

Az Országos Széchényi Könyvtár 16. századi nyomtatványainak katalógusa. Nem magyar nyelvű, külföldi kiadványok. I-III. köt. Összeáll.: Soltész Erzsébet, Velenczei Katalin, W. Salgó Ágnes. Bp., 1990, OSZK. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20948.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

Kardos Tibor (szerk.): Dante a középkor és a renaissance között. Bp., 1966, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, Vasberényi Géza (1894-1981) festett papírborítójában.
20949.

Rufpreis:
6 000 HUF

Puzsér Róbert: Forrás. Magyar Dávid képeivel. Bp., 2008, Scolar. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20950.

Rufpreis:
6 000 HUF

Duhamel, Georges:  Chronique des Saisons améres 1940-1943. (Dedikált.) Paris, 1944. Paul Hartmann (Imprimeries Réunies de Chambéry). 228 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,A Mademoiselle Jeanne Dorey [...] G. Duhamel". Georges Duhamel (1884-1966) francia orvos, író és költő, esszéíró, a Francia Akadémia tagja, 1930-tól megjelenő, hatalmas, tízkötetes regényfolyama tette híressé, mely hasonló portrét fest kora társalmáról, mint korábban Émile Zola regénysorozata. A megszállókkal és a kollaborálókkal egyáltalán nem szimpatizáló Duhamel Párizsban maradt 1940 után is, műveit a Gestapo betiltotta, eltiltották a publikálástól is. Beszédes című kötete, melynek címe magyarul a ,,Keserű évadok krónikája 1940-1943" fordítással adható vissza, valójában esszékötet - rövid írásokat ad közre, és irodalmi kérdések tárgyalása alatt voltaképpen a civilizáció fennmaradásának esélyeit elemzi. A kötet negyvennyolc írása nem idő-, hanem tematikus rendben követi egymást, három csoportra osztva, melyek címei magyarra fordítva: ,,Az értelem szerepéről a megpróbáltatások idején", ,,Vázlatok a civilizáció történetéhez", ,,Alakok és tájak". Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20951.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF