Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
4 db könyv Maléter Pál könyvtárából, három kötetben autográf ALÁÍRÁSÁVAL - Jankovics Marcell: Egy század legendái; Monier, Thyde: Folyam; Pitigrilli: Csak szerelem?; John Knittel: Therese. Kötetenként változó kötésben, kissé kopottas állapotban.
Bessenyei György: Tariménes utazása. Szatrikus állambölcseleti regény 1804. Kiadta a budapesti V. ker. m. kir. állami Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsága. Sajtó alá rendezte az 1929-30. évi nyolcadik osztály. Bp., 1930, Athenaeum-ny., 438+(1) p. Kiadói papírkötés, . A 266. kézzel számozott példány. Ajándlkozási bejegyzésekkel Korabeli félvászon védőkötésben
12 darabos DEDIKÁLT könyv gyűjtemény: Tárkányi Imre, Keszei István, Bakó Mária, Tárkányi Imre, Zenker Katalin, Bay Gyula, Sívó Emil, Borsa Miklós és mások művei
Az Országos Széchényi Könyvtár 16. századi nyomtatványainak katalógusa. Nem magyar nyelvű, külföldi kiadványok. I-III. köt. Összeáll.: Soltész Erzsébet, Velenczei Katalin, W. Salgó Ágnes. Bp., 1990, OSZK. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Kardos Tibor (szerk.): Dante a középkor és a renaissance között. Bp., 1966, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, Vasberényi Géza (1894-1981) festett papírborítójában.
Duhamel, Georges: Chronique des Saisons améres 1940-1943. (Dedikált.) Paris, 1944. Paul Hartmann (Imprimeries Réunies de Chambéry). 228 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,A Mademoiselle Jeanne Dorey [...] G. Duhamel". Georges Duhamel (1884-1966) francia orvos, író és költő, esszéíró, a Francia Akadémia tagja, 1930-tól megjelenő, hatalmas, tízkötetes regényfolyama tette híressé, mely hasonló portrét fest kora társalmáról, mint korábban Émile Zola regénysorozata. A megszállókkal és a kollaborálókkal egyáltalán nem szimpatizáló Duhamel Párizsban maradt 1940 után is, műveit a Gestapo betiltotta, eltiltották a publikálástól is. Beszédes című kötete, melynek címe magyarul a ,,Keserű évadok krónikája 1940-1943" fordítással adható vissza, valójában esszékötet - rövid írásokat ad közre, és irodalmi kérdések tárgyalása alatt voltaképpen a civilizáció fennmaradásának esélyeit elemzi. A kötet negyvennyolc írása nem idő-, hanem tematikus rendben követi egymást, három csoportra osztva, melyek címei magyarra fordítva: ,,Az értelem szerepéről a megpróbáltatások idején", ,,Vázlatok a civilizáció történetéhez", ,,Alakok és tájak". Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.