Fekete Gyula: Sarkcsillag. Esszék, jegyzetek, vitairatok. (Kolozsvári Grandpierre Endrének dedikált példány.) Budapest, (1983). Magvető Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer Üzeme, Békéscsaba). 608 + [8] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Grandpierre K. Endrének külön is nyomatékkal a 605. oldalhoz illő kiegészítéssel együtt: Fekete Gyula. 88. febr." A Fekete Gyula (1922-2010) író, szociológus, közíró. 1956-os szerepvállalásáért letartóztatták, egy évvel később szabadult. ,,Egy korty tenger" címmel 1966-tól vezette rádiós jegyzetsorozatát. Szociográfiai és nemzetpolitikai írásai révén a rendszerváltás nemzedékének fontos alakjai közé tartozott. Dedikációjában jelentős visszhangot verő írására céloz, arra a cikkre, amely a szocialista rendszert demográfiai közönnyel vádolja, a magyar népesség gyors csökkenése írásainak gyakran visszatérő témája; érvelése szerint a nemzetben való gondolkodás hiánya jellemzi a rendszert. A szerző dedikált kötetéhez mellékeli a szóban forgó, 1981. október 2-i keltezésű kiáltvány hasonmását, melynek eredetijét a népi értelmiség jeles tagjai annak idején aláírtak. Prov.: Grandpierre K. Endre (1916-2003) író, költő, magyarságkutató. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
Fekete István: Barangolások. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1969, Móra. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Fekete István: Vuk. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1967, Móra. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.