Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

21012.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fekete Gyula:  Sarkcsillag. Esszék, jegyzetek, vitairatok. (Kolozsvári Grandpierre Endrének dedikált példány.) Budapest, (1983). Magvető Könyvkiadó (Kner Nyomda Dürer Üzeme, Békéscsaba). 608 + [8] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Grandpierre K. Endrének külön is nyomatékkal a 605. oldalhoz illő kiegészítéssel együtt: Fekete Gyula. 88. febr." A Fekete Gyula (1922-2010) író, szociológus, közíró. 1956-os szerepvállalásáért letartóztatták, egy évvel később szabadult. ,,Egy korty tenger" címmel 1966-tól vezette rádiós jegyzetsorozatát. Szociográfiai és nemzetpolitikai írásai révén a rendszerváltás nemzedékének fontos alakjai közé tartozott. Dedikációjában jelentős visszhangot verő írására céloz, arra a cikkre, amely a szocialista rendszert demográfiai közönnyel vádolja, a magyar népesség gyors csökkenése írásainak gyakran visszatérő témája; érvelése szerint a nemzetben való gondolkodás hiánya jellemzi a rendszert. A szerző dedikált kötetéhez mellékeli a szóban forgó, 1981. október 2-i keltezésű kiáltvány hasonmását, melynek eredetijét a népi értelmiség jeles tagjai annak idején aláírtak. Prov.: Grandpierre K. Endre (1916-2003) író, költő, magyarságkutató. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21013.

Rufpreis:
3 000 HUF

21014.

Rufpreis:
1 800 HUF

21015.

Rufpreis:
2 800 HUF

Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
21016.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fekete István-Nagy Domokos Imre: Magasles. Bp., 1993, Officina Nova. Oláh György rajzaival illusztrálva. Papírkötésben.
21017.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fekete István 4 műve (5 kötetben): Bogáncs. I-II. köt.; Kele.; Lutra.; Ballagó idő. Bp., 1963-1974, Móra. Kiadói papírkötés / félvászon-kötés / egészvászon-kötés, változó állapotban.
21018.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fekete István: Ballagó idő. Életrajzi regény. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban.
21019.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21020.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fekete István: Hu. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
21021.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fekete István: Barangolások. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1969, Móra. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
21022.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fekete István: Vuk. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1967, Móra. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
21023.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF