Ady Endre: Az Illés szekerén. Ady Endre Legujabb Versei. Bp., 1918., Pallas, 171+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, foltos és javított gerinccel, kissé foltos borítón szakadásokkal, feltehetően felvágásból eredő egyenetlen lapszélekkel.
Szamosi János: Az austriai egyetemek haladása tíz év alatt. (1868-1877) és egy pillantás a magyar egyetemekre. A szerző, Szamosi János (1840-1909) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus részére DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1879, Stein János, 31 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány!
Verseghy Ferenc: Verseghy Ferencz költeményei. Összeszedte Toldy Ferenc. Pest, 1865. Heckenast Gusztáv (ny.) XII + 228 p. Első kiadás. Verseghy Ferenc (1757-1822) költő, műfordító, szerkesztő, irodalomszervező, nyelvész, pálos szerzetes, a felvilágosodás és a nyelvújítás korának megkerülhetetlen szereplője. Versei egy része életében is megjelent, egy részük névtelenül. Költői munkásságának javát Toldy Ferenc irodalomtörténész gyűjtötte össze és adta közre, a kötet eleji Verseghy-életrajz is Toldy Ferenc munkája. Gyűjteményünk jelentős részét könnyedebb dalok adják (szerelmi darabok, csúfolódók, bordalok), a második részben időmértékes formájú költemények, politikai és más, meglepőbb témákban (Kutyám dicsírete, A kan macska, Nagy Sándor paripája), míg a kötetet a szerző verses elbeszélései zárják. A címoldalon apró foltosság. Példányunk érdekessége, hogy a Heckenast-nyomdában nyomott, ám bekötetlen, krúdában maradt íveket a kiadó 1873-as átszervezése után változatlan című, de megváltozott impresszumú, Franklin-féle borítóba kötötték. Szüry 5016. Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
A centenáris év a Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről. Bp., 1949, Magyarországi Symbolikus Nagypáholy. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Louvet de Couvray: Faublas lovag I-V. köt. [3 kötetbe kötve.] Regény. Ford.: Erdei Zalán. Bp., 1900, Neumayer Ede, 1 t.+278+1 p.+14 t. +123+5 p.+7 t.;1 t.+16+3 p.+10 t.+242+2 p.+14 t.; 236+2 p.+13 t.; Korabeli aranyozott egészvászon-kötések, kopott borítókkal, a 3. kötet címlapját az 1. könyv végére kötötték, de maga a rész már a 2. könyvben van, a 2. kötetből néhány lap kijár. Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzéseivel.
Vegyes, Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, a (Új) Látóhatár folyóirat és az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT vagy ajándékozott könyvtétel, 8 db: Szépfalusi István: Lássátok, halljátok egymást!; Jobbágy Károly: Háló nélkül; Komza Mária: Idővallató.; Bálint Tibor: Zarándoklás a panaszfalhoz.; Bartis Ferenc: Életre hívó halotti beszéd.; Kopré József: Hagyjatok énekelni.; Tomán László: A bűnös irodalompolitikától az irodalom bűneiig.; Kabdebó Tamás: Tízparancsolat.
Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el kell menni Canudosba". (Tanulmányok az ismeretlen Márai Sándorról). Bp., 1998, Enciklopédia. Kiadói papírkötés.