Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

20964.

Rufpreis:
3 000 HUF

20965.

Rufpreis:
3 000 HUF

Legujabb hölgyek titkára. Házi tanácsadó és levelező az élet minden körülményeire [...] Minden rangu és rendü nők számára. Bp., 1889, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 107+(1) p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20966.

Rufpreis:
3 000 HUF

20967.

Rufpreis:
3 000 HUF

Berkesi András:  Pisztrángok és nagyhalak. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 517 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Bakó Istvánnénak nagy szeretettel: Berkesi András. 967. V. 30". Berkesi András (1919-1997) ÁVH-s vallatótiszt, lektűríró, dramaturg, a Kádár-kor rendkívül futtatott krimi- és kalandregényírója. Közérzet-regényében a szocialista erkölcsről való elmélkedéseket melodramatikus betétek gazdagítják. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20968.

Rufpreis:
3 000 HUF

20969.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bartalus István: A kávénénikék. Víg regény. Bp., é.n., Rozsnyai Károly. Első ezer. 243 p. Kiadói, aranyozott gerincű, illusztrált vászonkötésben, színezett lapélekkel, borítón apró kopásnyomokkal, néhány kevés lap kissé (foxing) foltos, korához képest jó állapotban.
20970.

Rufpreis:
3 000 HUF

20971.

Rufpreis:
3 000 HUF

Füsi József: Az aszódi diák. Színjáték Petőfi Sándor diákéletéről 3 felvonásban. (Dedikált!) Győry Miklós rajzaival. Népszerű Drámák 7. Bp., 1954, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző, Füsi József (1909-1960) író, műfordító, pedagógus által Tardos Tibor (1918-2004) író, műfordító, forgatókönyvíró részére dedikált példány.
20972.

Rufpreis:
3 000 HUF

20973.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mécs László: Bolond Istók bábszínháza. Jaschik Álmos rajzaival. Florida., 1969, American HUngarian Literatury Guild. Emigráns kiadás. 40p. Kiadói papírkötésben. ALÁÍRT példány.
20974.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kosutány István: Tudományos gyakorlati kéz-tan. Diagnózis és prognózis a kézből. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek és művelt laikusok számára. 316, a szerző által rajzolt ábrával. Budapest, 1937. Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 224 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal illusztrált lélekbúvárlati kiadvány, mely egyértelmű összefüggéseket sejtet az egyén kézformája, kéz-arányai valamint személyisége, vérmérséklete és pályaorientációja között. ,,Korabeli egészvászon kötésben
20975.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF