Erdélyi József: Tarka toll. Költemények. Pápa, 1931, Szerző. (Főiskolai ny.) 29 l. 1 sztl. lev. 200 mm. Első kiadás. DEDIKÁLT példány! Fűzve, kiadói borítóban, szép állapotban. A költő egyik ritka verseskötete. Hozzá a költő egy gépelt verskézirata javításokkal
Németh József, kiskamondi: Nemzeti költészet. Írta Kiskamondi Németh Jóska vándor tanyai költő [Alkalmi háborús költemények, 1914]. Czelldömölk, 1914. [Szerző] - Dinkgreve Nándor könyvnyomdája. [4] p. Egyetlen kiadás. A Hazafi Verai János vándor poéta nyomán járó naiv költő, Kiskamondi Németh József életét a dunántúli falvak között járva élte le, megélhetését az általa kiadott, költészeti darabjait tartalmazó alkalmi nyomtatványok biztosították. Az úton nemzeti szín szalaggal felpántikázott mogyorófa bottal járó poéta, Kiskamondi Németh Jóska emlékezete a dunántúli falvak emlékezetében sokáig megmaradt. Díszkeretes szövegoldalakon elhelyezett versei ezúttal az első világháborús magyar hadi sikereket méltatják, illetve fenyegetéseket tartalmaznak a haza ellenségei számára. Tartalma: Éljen I. Ferenc József! - Szervusz, Török testvér! - Nándorfehérvár. Az oldalakon apró foltosság. Egyetlen lap, hajtogatva, borító nélkül.
Katona József: Bánk bán. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészbőr-kötés, némileg viseltes borítóval, néhány lapon kisebb foltokkal, ex libris-szel. Számozott (58./3000) példány.
Kriza János: Erdélyi tájszótár. Az Erdélyi Helikon Barátainak ajándékkönyve. Bp., [1940], Révai-ny., 135+(1) p. (1.: Tájszótár. 2.: Háromszéki, udvarhelyszéki és marosszéki találós-mesék.) Kiadói halinakötés, jó állapotban.
Füst Milán/Szántóné Kaszab Ilona: Szavak az árnyékomhoz (Füst Milán által aláírt meghívókártyával) [Budapest], 1934, Az Író kiadása (Hungária Nyomda Rt., Bp.), 99 p. + [3] p. Első kiadás. Félbőr kötésben
Shakespeare idézetek - Shakespearian quotations. Összeáll. Ifj. Blanár Imre. Rákosi Jenő előszavával. Bp. 1928, Biró. 152 sztl. lev. 12 t. Angol - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói, vászonkötésben, a szerkesztő Blanár Imre által DEDIKÁLT!
Ráth-Végh István: A házasság regényes életrajza. A szerző, Ráth-Végh István (1870-1959) író, művelődéstörténész, jogász, táblabíró, ügyvéd által Ortutay Gyula (1910-1978) néprajztudós, későbbi politikus, miniszter részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1942., Cserépfalvi,(Antiqua-ny.), 233+5 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Jókai Anna: A reimsi angyal. [Válogatott novellák.] (Dedikált.) Budapest, (1975). Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 436 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Verának, szeretettel: Jókai Anna. 1976. okt. 26." A gyakorló pedagógus Jókai Anna novelláskötetét a korabeli kritika főként széleskörű problémaérzékenysége kapcsán méltatta. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Jó példány.
Krúdy Gyula: Az élet álom. Krúdy Gyula válogatott novellái. Budapest, 1931. Az író sajátja (Hungária Nyomda). 254 p. Első kiadás. Impresszum: ,,Ez a könyv első kiadásban 1000 példányban készült, amelyek közül az első százat megszámoztuk". Példányunk számozatlan. Krúdy Gyula kötete novellái főként folyóiratokban jelentek meg, a válogatást az étkezés közti visszaemlékezés témája teszi egységessé. A tartalomból: A hírlapíró és a halál - A pincér álma - A fogadósné, vagy az elvarázsolt vendégek - Böske, vagy a szerkesztőség pesztonkája - Egy pohár borovicska és következményei - A kidobott vendég. Példányunk fűzése meglazult. Gedényi 3983. Tezla 2225. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
Krúdy Gyula: Kánaán könyve. [Novellák.] Budapest, 1919. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 102 + [2] p. Első kiadás. Krúdy Gyula 1917-1919-ből származó novelláit szerkesztette egységes kötetté. A tartalomból: Előhang - Magyar hasak - József napi vendégek - Fogadó a régi világhoz - Vendég az ebédlőben - A borász - Egy régi ember vallomása - Tavaszi út 1917-ben - Pest aranykora - Jegyzetek egy régi kalendáriomba 1917-ben - Az álomlátók - Baljóslatú nap - A budai vár. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Gedényi 2512. (Modern könyvtár, 550-553. szám.) Fűzve, enyhén hiányos gerincű, enyhén sérült kiadói borítóban.