Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

Virágh Nándor: Erdőfia. Bp., 1938, Szent István-Társulat, kopott félvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
21096.

Rufpreis:
1 400 HUF

Ijjas Antal: A fehér lovag. Bp., Szent István-Társulat, kopott félvászon kötés.
21097.

Rufpreis:
2 000 HUF

"Magyar Könyvtár 241-250", kolligátum a Magyar Könyvtár 6 kötetéből:  Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője.;  Bródy Sándor: Hófehérke.;  Amerikai elbeszélők: Bret Harte, Mark Twain, Stockton. Ford.: Szappanyos Aladár.;  Heltai Jenő: Gertie és egyéb történetek.;  Faludi Ferencz versei. Bev. s jegyzetekkel ellátta: Ferenczi Zoltán.;  Petőfi Sándor költeményei. Barátság és szerelem. I. rész. Bev. és jegyzetekkel ellátta: Ferenczi Zoltán. Tull Ödön képeivel.  Bp.,én-1900-1901,Légrády. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
21098.

Rufpreis:
1 600 HUF

Várnai Zseni: Üldözött versek. Várnai Zseni (1890-1981) költőnő által ALÁÍRT! Bp., 1945, Athenaeum, 202 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, hiányos gerinccel, belső kötéstáblán ex libris Margit könyve, helyenként feltehetően felvágásból eredő kissé sérült lapszélekkel.
21099.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bánk József: 3800 latin bölcsesség. Szállóigék, velős mondások latinul és magyarul. hn., én., Novella - Szent Gellért. 4. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21100.

Rufpreis:
1 800 HUF

Jean Effel: Amikor az állatok beszéltek. Ford. és sajtó alá rend.: Biró Lívia. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói papírborítóban, fűzés nélkül.
21101.

Rufpreis:
2 000 HUF

4 db bölcsészet- és természettudományi értekezés/tanulmány, közte két dedikált: Gallé László: Lichenesassociationen aus Szeged. II. Flechtenassociationen aus dem Baron Gerliczy-schen Park zu Deszk. (Dedikált!) Acta biologica II. köt. (új sorozat) 3. füzet. A M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem tudományos közleményei. (Különlenyomat). Szeged, 1933, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 195-211 p. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és néhány lap kissé foltos. A szerző által Dr. Tary László részére dedikált példány. + Fischer Endre: Dionysius Halicarnassensis és M. Terentius Varro. (Dedikált!) Bp., 1934, szerzői kiadás, 26+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, borító nélkül. A szerző, Ferenczy (Fischer) Endre (1912-1990) történész, egyetemi tanár által dedikált példány. + Berecz Sándor: Apollonius históriája. Bölcsészetdoctori értekezés. Bp., 1913, szerzői kiadás (Heller I. és M. "Studio"-ny.), 43+(5) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, tulajdonosi bélyegzőkkel, borító nélkül, az első lapon kivágásból eredő hiánnyal. + Alföldi András: Dákok és rómaiak Erdélyben. Bp., 1940, szerzői kiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 129-180 p.+ 1 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, borító nélkül.
21102.

Rufpreis:
1 400 HUF

Lászlóffy Aladár - Kántor László: Házsongárd. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. + Radó Dezső: A temető csendje. Bp., 1987, Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat. Kiadói papírkötés.
21103.

Rufpreis:
1 800 HUF

Payot: Az akarat nevelése. II. kötet. Bp., 1912, Franklin. Ex librisszel (Gyenes Testvérek Könyveiből). Kartonált kötés, kopottas állapotban.
21104.

Rufpreis:
1 800 HUF

Móricz Zsigmond: Az Isten háta mögött. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Athenaeum, 155+(1) p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
21105.

Rufpreis:
1 400 HUF

Soós Zoltán: Tűzpecsét az égen. Sivatagi rakétás napló. DEDIKÁLT! Bp., 1977, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban.
21106.

Rufpreis:
1 600 HUF

21107.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF