"Magyar Könyvtár 241-250", kolligátum a Magyar Könyvtár 6 kötetéből: Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője.; Bródy Sándor: Hófehérke.; Amerikai elbeszélők: Bret Harte, Mark Twain, Stockton. Ford.: Szappanyos Aladár.; Heltai Jenő: Gertie és egyéb történetek.; Faludi Ferencz versei. Bev. s jegyzetekkel ellátta: Ferenczi Zoltán.; Petőfi Sándor költeményei. Barátság és szerelem. I. rész. Bev. és jegyzetekkel ellátta: Ferenczi Zoltán. Tull Ödön képeivel. Bp.,én-1900-1901,Légrády. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Várnai Zseni: Üldözött versek. Várnai Zseni (1890-1981) költőnő által ALÁÍRT! Bp., 1945, Athenaeum, 202 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, hiányos gerinccel, belső kötéstáblán ex libris Margit könyve, helyenként feltehetően felvágásból eredő kissé sérült lapszélekkel.
4 db bölcsészet- és természettudományi értekezés/tanulmány, közte két dedikált: Gallé László: Lichenesassociationen aus Szeged. II. Flechtenassociationen aus dem Baron Gerliczy-schen Park zu Deszk. (Dedikált!) Acta biologica II. köt. (új sorozat) 3. füzet. A M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem tudományos közleményei. (Különlenyomat). Szeged, 1933, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 195-211 p. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és néhány lap kissé foltos. A szerző által Dr. Tary László részére dedikált példány. + Fischer Endre: Dionysius Halicarnassensis és M. Terentius Varro. (Dedikált!) Bp., 1934, szerzői kiadás, 26+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, borító nélkül. A szerző, Ferenczy (Fischer) Endre (1912-1990) történész, egyetemi tanár által dedikált példány. + Berecz Sándor: Apollonius históriája. Bölcsészetdoctori értekezés. Bp., 1913, szerzői kiadás (Heller I. és M. "Studio"-ny.), 43+(5) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, tulajdonosi bélyegzőkkel, borító nélkül, az első lapon kivágásból eredő hiánnyal. + Alföldi András: Dákok és rómaiak Erdélyben. Bp., 1940, szerzői kiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 129-180 p.+ 1 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, borító nélkül.
Móricz Zsigmond: Az Isten háta mögött. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Athenaeum, 155+(1) p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.