Benjámin László: A betüöntők diadala. Versek. A szerző, Benjámin László (1915-1986) által DEDIKÁLT példány! Bp., 1946, Népszava. Kiadói papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval. A tételhez tartozik Benjámin László kiáltvány az emberiséghez c. gépelt kézirata, gépelt aláírással.
[Meszlényi Lajos] Nemíró: A nem igen tisztelt házból. Szabadon Mikszáth Kálmán után. Székesfehérvár, 1888, Székesfehérvár és Vidéke Könyvnyomdája, 47+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos, a gerincnél javított borítóval, néhány kissé sérült lappal, szamárfüles lapokkal. A függetlenségi párti képviselő Meszlényi Lajos 1888. májusában, ,,Nemíró" álnéven kiadott verses pamflete az egy évvel korábban képviselői mandátumot szerzett Mikszáth Kálmán politikai karrierjére reflektált szatirikus, élcelődő hangnemben.
Fenyő László: Elveszett évek. Versek. A szerző, Fenyő László (1902-1945) költő, műfordító, kritikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1926., Globus-ny., 94 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval. Számozott, 14. számú példány.
Kárpáti Aurél: Örök Shakespeare. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1948.],Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.