Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

Karácsony Sándor:  A könyvek lelke. Irodalmi nevelés. Budapest, 1941. Exodus-kiadás (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) 395 + [1] p. Első kiadás. Karácsony Sándor (1891-1952) pedagógiai és filozófiai író, néplélektani kutató, a magyar pedagógia reformjának erős szorgalmazója. ,,A könyvek lelke - Irodalmi nevelés" című kötete alapvető munkái közé tartozik, a magyar pedagógiatörténet fontos darabja. Karácsony Sándor legfontosabb pedagógiai elve, hogy egyenrangú és egyaránt alkotó partnernek tekinti a diákot és a tanárt, a minőségi irodalom és a nyelvészet pedig pedagógiai meggyőződése szerint a világ megismerésének egyedülálló eszköze. A kötet első része irodalompedagógiai elveinek kifejtése, majd a kötet második és harmadik részében szenvedélyes hangon megírt irodalomtörténeti és irodalomkritikai tanulmányok következnek. Az irodalomtörténeti rész legerősebb darabja Arany-esszéje, a kötet irodalomkritikai részében pedig tekintélyes kortárs irodalmi tájékozottságáról tesz tanúbizonyságot, állást foglalva az Ady-kérdésben, írásai Németh László, Szabó Dezső, Molnár Ferenc, József Attila műveinek értő olvasásáról tesznek tanúbizonyságot. Figyelme kiterjed a korszak kevésbé ismert regény- és színműíróinak munkásságára is; alföldi protestáns szemléletmódja megnyilatkozik minden írásában, de legkivált a református énekeskönyv reformjáról írott cikkében. Az első két ív levelein a gerincnél halvány foltosság. (Neveléstudományi társas-lélektani alapokon. 2. kötet.) Fűzve, sérült, enyhén hiányos, javított gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
21240.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kaján Tibor: Zenit és radír. Bp., 1980, Corvina. Kaján Tibor egészoldalas karikatúráival. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
21241.

Rufpreis:
1 200 HUF

21242.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Kosztolányi Dezső: Aranysárkány. Bp., 1925, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt., 458+1 p. Első kiadás. A bekötött eredeti papírborító Jaschik Álmos munkája. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti elülső papírborítóval, védőborítóban.
21243.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szélpál Árpád: Keréknyom. Párizs, 1979., Magyar Műhely, 148+4 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
21244.

Rufpreis:
2 000 HUF

Környey Paula: Értsetek meg....Versek. A szerző, Környey Paula, Környey (Környei) Paula (1899-1996) színésznő, költő, esszéista által ALÁÍRT és DEDIKÁLT példány! Bp., é.n., Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt.. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval, kijáró lapokkal.
21245.

Rufpreis:
1 000 HUF

Forrai Eszter: Felhőszakadás. Versek, 1998-1999. A szerző, Forrai Eszter (1938-) által DEDIKÁLT példány! Bp., 2001, Széphalom. Kiadói papírkötés.
21246.

Rufpreis:
1 000 HUF

21247.

Rufpreis:
1 200 HUF

Fejtő Ferenc: József Attila, az útmutató. Bp., é.n., Népszava. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal.
21248.

Rufpreis:
1 600 HUF

Karinthy Frigyes: Grimasz. Szatírák és humoreszkek. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 370-373. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal és néhány kevés apró folttal.
21249.

Rufpreis:
1 600 HUF

Spiró György: Shakespeare szerepösszevonásai . Bp., 1997, Európa. 277 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
21250.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Karinthy Frigyes: Budapesti emlék, mesésköny, képeskönyv, az író arcképével. Bp., é.n.,Athenaeum, 157 p. Későbbi félvászon-kötésben.
21251.

Rufpreis:
1 600 HUF
13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF