Karácsony Sándor: A könyvek lelke. Irodalmi nevelés. Budapest, 1941. Exodus-kiadás (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) 395 + [1] p. Első kiadás. Karácsony Sándor (1891-1952) pedagógiai és filozófiai író, néplélektani kutató, a magyar pedagógia reformjának erős szorgalmazója. ,,A könyvek lelke - Irodalmi nevelés" című kötete alapvető munkái közé tartozik, a magyar pedagógiatörténet fontos darabja. Karácsony Sándor legfontosabb pedagógiai elve, hogy egyenrangú és egyaránt alkotó partnernek tekinti a diákot és a tanárt, a minőségi irodalom és a nyelvészet pedig pedagógiai meggyőződése szerint a világ megismerésének egyedülálló eszköze. A kötet első része irodalompedagógiai elveinek kifejtése, majd a kötet második és harmadik részében szenvedélyes hangon megírt irodalomtörténeti és irodalomkritikai tanulmányok következnek. Az irodalomtörténeti rész legerősebb darabja Arany-esszéje, a kötet irodalomkritikai részében pedig tekintélyes kortárs irodalmi tájékozottságáról tesz tanúbizonyságot, állást foglalva az Ady-kérdésben, írásai Németh László, Szabó Dezső, Molnár Ferenc, József Attila műveinek értő olvasásáról tesznek tanúbizonyságot. Figyelme kiterjed a korszak kevésbé ismert regény- és színműíróinak munkásságára is; alföldi protestáns szemléletmódja megnyilatkozik minden írásában, de legkivált a református énekeskönyv reformjáról írott cikkében. Az első két ív levelein a gerincnél halvány foltosság. (Neveléstudományi társas-lélektani alapokon. 2. kötet.) Fűzve, sérült, enyhén hiányos, javított gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Kosztolányi Dezső: Aranysárkány. Bp., 1925, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt., 458+1 p. Első kiadás. A bekötött eredeti papírborító Jaschik Álmos munkája. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti elülső papírborítóval, védőborítóban.
Környey Paula: Értsetek meg....Versek. A szerző, Környey Paula, Környey (Környei) Paula (1899-1996) színésznő, költő, esszéista által ALÁÍRT és DEDIKÁLT példány! Bp., é.n., Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt.. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval, kijáró lapokkal.
Karinthy Frigyes: Grimasz. Szatírák és humoreszkek. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 370-373. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal és néhány kevés apró folttal.