Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-II. kötet. Bp., é.n., Magyar Élet. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötetben a "Losonci Középiskolás Evangélikus Diákszövetség" bélyegzéseivel.
Kardos László válogatott műfordításai. Bp., 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó, 432 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Az előzéklapon ajándékozási sorokkal vagy dedikációval(?).
Csoóri Sándor: Várakozás a tavaszban. Szőts István filmrendezőnek DEDIKÁLT! Bp., 1983, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, ázott, így a borító ráragadt a kötéstáblákra.
Dr. Ladányi Miska szerk: A magyar ipar almanachja 1930. Bp, 1930, "Magyar ipar almanachja" kiadóhivatala, sérült aranyozott egészvászon kötés, sérült könyvtest.
Lagerlöf, [Selma] Zelma: Az Antikrisztus csodái. I-II. köt. Ford.: Pogány Kázmér. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 262+(2) p.; 282+(2) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, az I. kötet gerince és elülső szennylapja sérült.
Halhatatlan szerelem. Öt fejezet a szerelemről. Válogatás kétezer év szerelmes írásaiból. Vál., szöveggondozás, szerk.: Vágó Zsuzsanna. A kötetben található rajzok és grafikák Papp Oszkár festőművész munkái. Bp.,1993., Kassák Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés,az egyik fejezetkezdő illusztrációba belerajzoltak.