Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1915], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+ 4+253+3 p.+15 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró, sérült elülső szennylappal, egy kijáró táblával.
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. +46 (41 fekete-fehér képtábla, 4 színes képtábla, 1 színes panorámakép) t. +2 (térképek, az egyik kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, egy hiányzó táblával.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XII. kötet: Csehország (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p.+1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a könyv kötése laza, sérült, kissé foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. kötet: Tirol és Voralberg. Bp., 1893, M. Kir. Államnyomda, XII+594 p. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső táblán sérülésnyommal, egy hiányzó táblával.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, sérült gerinccel, két hiányzó lappal (3/4, 5/6) és hiányzó táblával.
vitéz Tiszaugi-Szabó Tamás 2 db DEDIKÁLT kötete: Kecskeméti személyek, kecskeméti történetek és egyéb krónikák. + ÚJABB Kecskeméti személyek, kecskeméti történetek és egyéb krónikák. (Kecskemét), 2000-2002, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés. Mindkét kötet a szerző, vitéz Tiszaugi-Szabó Tamás (1939-2024) helytörténész, író, újságíró által DEDIKÁLT.
Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Félvászon-kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, foltos borítóval, első kötéstábla elvált, előzéklap és címlap kijár.