Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

Magyar László afrikai utazásai. A szöveget vál. és szerk.: Véber Károly. Régi magyar utazók. Bp., 1985, Panoráma. Kiadói kartonált papírkötés.
19096.

Rufpreis:
1 600 HUF

19097.

Rufpreis:
800 HUF

Rezsny Aurél - Medriczky Andor: Az utca rendje. Bp., 1939, (Nádor-ny.), VI+496 p. Kiadói aranyozott és ezüstözött, dombornyomott egészvászon-kötés, rossz állapotban, sérült borítóval, helyenként foltos.
19098.

Rufpreis:
1 600 HUF

19099.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kovalovszki Júlia: Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.) [Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes). Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15." Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés. (Régészeti füzetek, 5. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19100.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Thirring Gusztáv: Szombathely és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Helyi Kalauzok 18. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus, 32 p. +1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés
19101.

Rufpreis:
1 600 HUF

A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 240 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Korabeli amatőr félvászon kötésben,
19102.

Rufpreis:
1 800 HUF

Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19103.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19104.

Rufpreis:
1 800 HUF

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1307-1386./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1946. Csanád vármegye közönsége. [8] 150 [2] p. 9 t.;.Kiadói papírkötésben
19105.

Rufpreis:
1 800 HUF

Némethy Béla: Visegrádi kalauz. A Visegrádi vár történetével, a várromok magyarázatával és a mai Visegrád ismertetésével. hn., én. (cca 1930), "Visegrádi kalauz", (Bp., Rothberger és Weisz-ny.), 19+3 p. Kiadói papírkötés.
19106.

Rufpreis:
3 000 HUF

19107.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF