Rezsny Aurél - Medriczky Andor: Az utca rendje. Bp., 1939, (Nádor-ny.), VI+496 p. Kiadói aranyozott és ezüstözött, dombornyomott egészvászon-kötés, rossz állapotban, sérült borítóval, helyenként foltos.
Kovalovszki Júlia: Régészeti adatok Szentes környékének település történetéhez. Kovalovszki Júlia szakdolgozata. (Dedikált.) [Budapest, 1957]. (Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum rotaüzeme. [2] + 80 p. + 14 térkép (kihajtható, ebből 13 színes). Összesen 350 példányban készült munka dedikált példánya: ,,Szabó Jánosnak őszinte szeretettel Julika. Békéscsaba, 1958. jan. 15." Kovalovszki Júlia régész hallgató szakdolgozata a Szentes környéki ásatási forrásanyagot katalogizálja, ennek nyomán pedig 14 térképen rekonstruálja a környék őskori, vaskori, bronzkori, népvándorláskori temetkezési helyeit, illetve a népvándorláskortól számítva a környék egykori településszerkezetét. Példányunk címoldalán apró sérülés. (Régészeti füzetek, 5. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Thirring Gusztáv: Szombathely és környékének részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Helyi Kalauzok 18. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus, 32 p. +1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói papírkötés
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 240 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Korabeli amatőr félvászon kötésben,
Némethy Béla: Visegrádi kalauz. A Visegrádi vár történetével, a várromok magyarázatával és a mai Visegrád ismertetésével. hn., én. (cca 1930), "Visegrádi kalauz", (Bp., Rothberger és Weisz-ny.), 19+3 p. Kiadói papírkötés.