Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

Levering, Gustav: Der Königsbau in München. Sonderdruck aus der Zeitschrift Die Christliche Kunst X. Jahrgang. München, 1914, Gesellschaft für Christliche Kunst G.m.b.H., 1 sztl. lev.+ 8 p.+ 1 sztl. lev. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19072.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gábori Miklós: Napfényes Mongólia. Bp., 1961, Táncsics. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval.
19073.

Rufpreis:
3 000 HUF

Soproni képeskönyv. Összeállította: Dr. Heimler Károly. Bp., 1932, Somló Béla. 123 képpel. Kiadói egészvászon-kötés.
19074.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sz. Szigethy Vilmos: Torontáli fametszetek. (Dedikált.) (Szeged), 1937. Szerző (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt.) 240 + [8] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tisztelettel: Sz. Szigethy". Sz. Szigethy Vilmos (1877-1956) szegedi újságíró, író, szerkesztő, Tömörkény István és Móra Ferenc munkatársa a szegedi sajtóban. Torontáli fiatalkora után egész pályája a dél-alföldi városhoz kötődött. Humoros, anekdotikus elbeszéléseiben a Torontál vármegyei kisvárosi intelligencia történeteit írta meg, a diákcsínyektől a képviselő-választási manőverekig. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19075.

Rufpreis:
3 000 HUF

Svájc. Szerk.: Huw Hennessy. Ford.: Béresi Csilla. Nyitott Szemmel. Bp., 2006., Kossuth. Kiadói papírkötés.
19076.

Rufpreis:
2 800 HUF

Lehetetlen helyek csábítása - Tíz év legizgalmasabb írásai Geographia Kiadó, 2010. 453p. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval.
19077.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szőnyegi Hajnalka: Ikarus szárnyai. Az Ikarus Székesfehérvári Gyárának mindennapjai. Emlékkönyve. Maroshegyi Téka 4. [Székesfehérvár], 2014, Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
19078.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dosztányi Imre (szerk.) Változó Dunatáj - Bős-Nagymaros Budapest, 1988. A Bős-nagymarosi vizilépcső építését bemutató azt promotáló kiadvány. (36)p. elején karccal
19079.

Rufpreis:
2 400 HUF

Budapest-kőbányai református parochiális kör. Évi jelentés az 1913-ik esztendőről szerk: Takaró Géza lelkész. 14p.
19080.

Rufpreis:
2 000 HUF

1936 Várna. A Fekete tenger királynője. Kihajtható idegenforgalmi prospektus, fekete-fehér fotókkal, magyar nyelven.
19081.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Olasz tengeri üdülőhelyek képes katalógusa] Die Seebäder Italiens. Staatliches Italienisches Fremdenverkehrsamt: Italienische Staatsbahnen (Ferrovie Dello Stato), 1934. 259p. Számtalan képpel, néhány lapon hajtásnyom. / Italy seeside resorts
19082.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

1939 Uj Magyarság évkönyve. "Felvidéki Albuma." Bp., 1939,Stádium-ny, 256 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, benne a visszatért Felvidék és Kárpátalja képeivel! A borító Tancsik Mihály (1889-1980) grafikus munkája. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a gerincen szakadással.
19083.

Rufpreis:
2 800 HUF
11

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF