Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, (Pallas-ny.), 271 p+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Az Esztergom-Vízivárosi Irgalmas Nővérek Érseki Szent Margit Leánygimnáziumának évkönyve az 1941-42. iskolai évről. Az iskola fennállásának XII. éve. Közzétette: Blaskovics Placid. Esztergom, 1942, Iskola Igazgatósága, (Mercur-ny., Győr), 84 p. Kiadói papírkötés, a borítón az iskola képével, gerinc alján apró sérüléssel, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban.
Geuters Die grüne Steiermark. Anhang: Wintersport und Autotouren in der Steiermark. Berlin, 1925, Geuters Reiseführerverlag Büttner. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány levés lap széle kissé foltos, össz. 8 kihajtható térképpel!
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Esztergom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, borító szakadozott
id. Berecz Sándor Szerk.: Huzsvár László Pusztatemplom - Egy darab Szentföld (az aracsi bencés apátság története) Temerin, 1970. 191p. Kiadói papírkötésben