Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

Fodor István: A bantu nyelvek. Kultúrák Keresztútján. Bp., 2007, L'Harmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19048.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

19049.

Rufpreis:
5 000 HUF

Farkas Sándor:  Csepreg mezőváros története. Többnyire eredeti adatok alapján. Budapest, 1887. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 504 p. Első kiadás. A Vas megyei kisváros alapvető monográfiája. Az egykor jelentősnek számító település esemény- és társadalomtörténete levéltári források alapján készült; benne a jelentősebb hadi események, áradások, tűzvészek és járványok, valamint nevezetes gonosztettek elősorolásával. Kötetünk az eseménytörténeten kívül kuriózumképpen közli a helyi szerző által megénekelt, 1776. évi tűzvészről szóló, tekintélyes terjedelmű krónikás éneket, valamint a város egy nevezetes bűnözőjének elítélése alkalmából készített lator-éneket. A munka méltatja a mezőváros egykor volt birtokos családjait, törvénykezési szigorát, záróra-rendeleteit, valamint gazdasági és kulturális haladását: sok egyéb mellett patrióta egyleteit és nyomdáját. Az első borítón és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunkból a címlap hiányzik, fűzése kissé laza. Poss: Báró Radvánszky Béla, Hrenkó Pál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, papírcsíkkal erősített gerinccel. Jó példány.
19050.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Memoria Grafícia de la Ciudad de Alicante. Volumen I-II. Alicante, 1990, Patronato Municipal Quinto Centenario Ciudad de Alicante. Spanyol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói tokban.
19051.

Rufpreis:
5 000 HUF

Bierfreund, J. G.: Montreux am Genfersee. Mit Rücksicht auf Traubenkur, Winteraufenthalt und Moltenkur daselbst. Figyelembe véve a szőlőkúrát, a téli tartózkodást és az ottani Molten kúrát. Basel, 1867. Schwetghausersichen Verlagshandlung (Hugo Richter). 1 t. (színes hártyapapírral védett címképen Montreux látképe) + 59 + [1] p. J. G. Bierfreund kötete a Genfi-tó északi partján fekvű Montreux városának turisztikai leírása. A hegyek öltelte városka a 19. század kezdetétől az idegenforgalom kitüntetett helye volt; kötetünk a helyi szőlészeti hagyományok miatt borászati részletekkel is szolgál, valamint lajstromba veszi a környék szálláshelyeit. A címoldalon kataológusszám, a címkép verzóján, illetve az előszóval szemközt régi gyűjteményi bélyegzések. Könyvtári duplum. Poss.: A budafoki m. kir. pincemesteri tanfolyam igazgatósága; Agrártudományi Egyetem Kert- és Szőlőgazdaságtudományi Kar Könyvtára; Budapesti Corvinus Egyetem Entz Ferenc Könyvtára és Levéltára. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben az első kötéstáblán és a gericen régi katalóguscímkék. Jó példány, ritka.
19052.

Rufpreis:
6 000 HUF

Koós Ferenc: Tiszaalpár monográfiája. (Emlékeim szülőföldemről.) Szigetszentmárton, 1992. Magánkiadás. 323 + [1] p. A Holt-Tisza partján fekvő, Bács-Kiskun megyei Tiszaalpár nagyközség történelmi és néprajzi monográfiája. A szerző maga is az alföldi településről származik, kuláknak számító családja a Rákosi-korszakban üldöztetéseknek volt kitéve, a szerző maga 1950-ben hagyta el a települést. Olvasmányos stílusban megírt, forrásértékű munkája a XX. század paraszti életformájának és intézményeinek felbomlásáról számol be, családi viszonyai által meghatározott, markánsan konzervatív szemszögből. A monográfia első kiadása 1990-ben jelent meg, példányunk a mű bővített kiadásából származik. Néhány oldalon kézi szövegjavítások. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Ritka.
19053.

Rufpreis:
4 000 HUF

19054.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19055.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19056.

Rufpreis:
4 000 HUF

19057.

Rufpreis:
8 000 HUF

zalai Szalay László, Dr.: A puszta balladája. Bp.,(1930),Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet, 425 p.+14 t. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
19058.

Rufpreis:
3 000 HUF

19059.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF