Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

19012.

Rufpreis:
6 000 HUF

19013.

Rufpreis:
6 000 HUF

Zev Vilnay - Dr. A. Bonne: Steimatzky's Palästina-Führer. Jerusalem, 1935, Steimatzky Publishing Comp. Ltd., 8 sztl. lev.+ CLXXVI+(2)+451 p. + 1 melléklet (Palestine Railways Time Table, vasúti menetrend térképpel). Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a lapok egy része (1-60. old.) részben elvált a fűzéstől
19014.

Rufpreis:
6 000 HUF

Lóczy Lajos: A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása. (Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazása alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevő irodalom fölhasználásával írta lóczi Lóczy Lajos. Kétszáz rajzzal és egy térképmelléklettel.) Budapest, (1886). Királyi Magyar Természettudományi Társulat [Franklin-Társulat ny.] [III]-XIV + [2] + 884 p. Lóczy Lajos geológus, geográfus (1849-1920), a Magyar Nemzeti Múzeum ásványtárának segédőre, a Földtani Közlöny rendszeres közreműködője még ifjú kutatóként, Pulszky Ferenc múzeumigazgatónak javaslatára került be a magyar főrend Széchenyi Béla gróf nagyszabású kelet-ázsiai expedíciójába. Az 1877 novemberétől 1880 májusig tartó felfedezőút során a csoport bejárta Kínát, Japánt, Borneót, Thaiföldöt, egy kisebb kerülővel pedig bejutottak a nyugati felfedezők előtt tiltott Tibetbe is. Lóczy Lajos monográfiája az út kínai részének tudományos feldolgozása. Az közel 100 egész oldalas és számtalan szövegközti illusztrációval kísért beszámoló első része Kína természetföldrajzi leírását nyújtja, nemzetközileg is kiemelkedő geomorfológiai részletekkel (a Transzhimalája fogalmát Lóczy Lajos kötetének köszönheti a geológia tudományossága). A leggazdagabb geológiai részletek mellett bőséges meteorológiai, klimatológiai részletekkel is szolgál a munka első fele. A mű második része a hatalmas, ekkoriban 357 millió főt tömörítő Kína tartományainak leírását nyújtja, tartományonkénti bontásban, történeti, politikai, gazdasági, néprajzi részletek sokaságával, a jelentősebb városok ás folyórendszerek térképvázlataival. A kötet nem csak a szoros értelemben vett Kínát írja le, hanem a kapcsolódó Mandzsúriát, Mongóliát, az iszlám Turkesztánt, illetve a titokzatos birodalmat, Tibetet is. A rendkívül részletgazdag illusztrációs anyaggal kísért beszámoló emlékezetes, XIX. század végi pillanatfelvételt nyújt az egyszerre rendkívül zsúfolt és más vidékein rendkívül ritkásan lakott birodalomról, arról a Kínáról, amely a XIX. században - lenyűgöző múltja ellenére - geopolitikai értelemben alárendelt szerepet játszott. A hátsó előzéken a könyvkötő szárazbélyegzése. Példányunkból hiányzik a címlevél. (Természettudományi könyvkiadó-vállalat, XXVI. kötet.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos, kötéstábláin enyhén kopott kiadói félbőr kötésben (Molnár Mihály ezelőtt Bóka L. kötészete, Budapest), a gerincen aranyozott katalóguscímkével. Jó példány.
19015.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Pallis, Marco:  Peaks and Lamas. An Adventurous Account of Climbing in the Himalayas. A Profound and Revealing Study of Tibetan Buddhism. An Informed and Detailed Revelation of Tibetan Art and Life.  New York, 1949. Alfred A. Knopf (Printed by The Plimpton Press). XVII + [1] + 397 + [1] + XIII + [1] p. + 32 t. (kétoldalas).  Marco Pallis (1895-1989) brit-görög hegymászó, Tibet-kutató, orientalista. A kötetben a tibeti buddhizmus iránt élénken érdeklő hegymászó az 1933-1936 közötti, a Himalája déli előterében tett néprajzi és felfedezőútjairól számol be, a tibeti buddhizmus, kultúra, életmód számos részletével. A tibeti buddhizmus számos jeles tanítójával megismerkedő Marco Pallis ebben az időszakban ugyan délnyugat (Kasmír), illetve dékelet (Szikkim) felől is próbálkozott bejutni a tiltott országba, a szigorú értelemben vett Tibetbe csak később jutott el, ám beszámolója arról tanúskodik, hogy a tibeti buddhizmus kulturális hatása Tibeten kívül, a Himalája déli előterében is kétségtelen és hatalmas. A munka első kiadása 1939-ben jelent meg; példányunk az első New York-i átdolgozott kiadása. Oldalszámozáson belül három egész oldalas térképvázlattal.  Aranyozott, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, kissé sérült eredeti védőborítóban. Jó példány.
19016.

Rufpreis:
6 000 HUF

Congres International de Géographie (Le Caire 1925): Livret du congressiste.  [Kairó] Le Caire, 1924. Imprimerie de L'Institute Francais d'Archéologie Orientale. 50 p. + 2 térkép (színes, kihajtható).  Francia nyelvű kiadványunk a Kairóban tartandó 1925. évi XI. Nemzetközi Földrajzi Kongresszus programját ismerteti. A kiadvány élén a szekciók, napirendek, valamint a Kongresszus keretén belül szervezendő egyiptomi túrák kínálata szerepel. Után C. J. R. Haswell tollából az akkor éppen 790,000 lelket számláló Kairó történetének vázlatos áttekintése, majd statisztikai táblázatok az egyiptomi városokról, az egyiptomi gazdaság mutatóiról, praktikus tájékoztató a helyi közlekedési és szálláslehetőségekről, a kairói konzulátusok, bankok, mecsetek és műemlékek lajstroma. A nemzetközi kongresszus nem mellőzte a politikai botrányokat sem: a vesztes államok képviselőit, földrajzi társaságait egyáltalán nem hívták meg a tudományos ülésszakra, tiltakozásképpen pedig egyes semleges államok, így például Finnország is tartózkodott a kongresszuson való részvételtől, Dánia, Norvégia és Svédország pedig tiltakozott a politikai bosszúként elkönyvelt kizárás ellen. Példányunk nagy méretű, kihajtható, színes térképei közül az első Egyiptom angol nyelven feliratozott geológiai térképe, a második Kairó francia nyelven feliratozott belterületének térképe, mindkettő a legfrissebb egyiptomi felmérések alapján készült. A kötetben elhelyezve a kongresszuson való részvételre szóló jelentkezési formanyomtatvány. Az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Szádeczky-Kardoss Lajos (1859-1935) történész, orientalista, MTA-tag, egyetemi tanár, országgyűlési képviselő.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, a gerincen vászoncsíkkal megerősítve. Jó példány.
19017.

Rufpreis:
8 000 HUF

Hedin, Sven: Ázsia szívében I-II. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19018.

Rufpreis:
8 000 HUF

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Bp., Lampel R. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
19020.

Rufpreis:
6 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 (térkép) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19021.

Rufpreis:
5 000 HUF

Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. 83 képpel. [Második kiadás.] Budapest, [1930]. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin ny.) 1 t. (címkép) + 240 p. + 28 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). + 1 térkép (az első kiadásból származó, bekötött, kétszínnyomású térkép, csonka). Az Almásy László és Esterházy Antal közös afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség csupán a táblák számában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik. Példányunk a szintén 83 fényképpel díszített, de címlapja szerint a térképet nélkülöző 2. kiadásból származik. A harmadik kiadás, mely már csak 82 képet tartalmaz, és a térképet szintén mellőzi, 1931 első felében jelent meg. Példányunk különlegessége, hogy címlapja és illusztrációs anyaga szerint második kiadásúnak számító példányunkba bekötötték a kizárólag az első kiadásban szereplő térképet, ez utóbbi kétszínnyomású térkép példányunk esetében csonka, alsó harmada hiányzik. Az első előzéken Ex libris. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Vuray 26. Festett, díszesen, dúsan aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben.
19022.

Rufpreis:
5 000 HUF

Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső tábla sarkain és felső szélén sérülésekkel, az elülső tábla belsején a papíron kis hiánnyal, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
19023.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF