Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. 83 képpel. [Második kiadás.] Budapest, [1930]. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai (Franklin ny.) 1 t. (címkép) + 240 p. + 28 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). + 1 térkép (az első kiadásból származó, bekötött, kétszínnyomású térkép, csonka). Az Almásy László és Esterházy Antal közös afrikai felfedező- és vadászútjáról szóló beszámoló először 1929-ban jelent meg, ezt a kiadást két éven belül két kiadás követte. Az egyes kiadások közti különbség csupán a táblák számában, az illusztrációs anyagban és a térkép meglétében vagy nem létében körvonalazható. Az 1929. évi első kiadás 83 fényképpel és 1 kihajtható térképpel rendelkezik. Példányunk a szintén 83 fényképpel díszített, de címlapja szerint a térképet nélkülöző 2. kiadásból származik. A harmadik kiadás, mely már csak 82 képet tartalmaz, és a térképet szintén mellőzi, 1931 első felében jelent meg. Példányunk különlegessége, hogy címlapja és illusztrációs anyaga szerint második kiadásúnak számító példányunkba bekötötték a kizárólag az első kiadásban szereplő térképet, ez utóbbi kétszínnyomású térkép példányunk esetében csonka, alsó harmada hiányzik. Az első előzéken Ex libris. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Vuray 26. Festett, díszesen, dúsan aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk