Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 219

A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1917, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, utolsó néhány lapon ázásnyommal. + Taschenatlas der Kriegsschauplätze, Brockhaus, 1942
19060.

Rufpreis:
2 000 HUF

Erdélyi népművészet, néprajz témájú könyvek, 4 db: Kós Károly - Szentimrei Judit - Nagy Jenő: Szilágysági magyar népművészet.; Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet.; Tarisznyás Márton: Gyergyó történeti néprajza.; Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1974-1982, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés / kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
19061.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Lestyán Sándor: A százéves Soproni Takarékpénztár. 1842-1942. Sopron, 1942, Soproni Takarékpénztár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, kisebb ázásnyomokkal.
19062.

Rufpreis:
3 000 HUF

Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban,
19063.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pataki János: Szászföld. A várak világa. Bp., 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19064.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pataki János: Máramaros. Ahol megállt az idő. Bp., 2009. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19065.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pataki János: Erdélyi-medence. Kalotaszeg, Mezőség, Torockó. Bp., 2007. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19066.

Rufpreis:
3 000 HUF

Pataki János: Felvidék. A csodák földje. ALÁÍRT! Miskolc, 2019, Felvidék Ház. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19067.

Rufpreis:
3 000 HUF
25

Pataki János: Székelyföld. A legendák világa. Bp., 2005. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19068.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Föld és népei. Föld- és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. Hunfalvy János bevezetésével. I. kötet: Amerika. Bp., 1879, Mehner Vilmos, VIII + 722 + 85 + IV p. +15 (egészoldalas képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, 3 tábla hiánnyal, névbélyegzéssel.
19069.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Radisics Elemér et al.]: La Hongrie d'hier et d'aujourd'hui. Nombreuses illustrations dans le texte. Bp., é.n. (cca 1930), Dr. Georges Vajna & Cie, 238 p.+ 1 (kihajtható, színes térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Francia nyelven. A borító Pekáry István munkája. Kiadói papírkötés.
19070.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

[Miklós Elemér] E. de Miklós: La Hongrie Pittoresque. Ouvrage orné de 185 héliogravures. Bp., 1934, Librairie Francaise, 160 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.
19071.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF