Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Sz. Szigethy Vilmos: Torontáli fametszetek. (Dedikált.) (Szeged), 1937. Szerző (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt.) 240 + [8] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Tisztelettel: Sz. Szigethy". Sz. Szigethy Vilmos (1877-1956) szegedi újságíró, író, szerkesztő, Tömörkény István és Móra Ferenc munkatársa a szegedi sajtóban. Torontáli fiatalkora után egész pályája a dél-alföldi városhoz kötődött. Humoros, anekdotikus elbeszéléseiben a Torontál vármegyei kisvárosi intelligencia történeteit írta meg, a diákcsínyektől a képviselő-választási manőverekig. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk