Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 252

Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. 17 színes műlappal, 50 műmelléklettel és 86 szövegképpel. Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda. [3]-465 + [1] p. + 65 t. (17 színes, ebből 15 feliratozott hártyapapírral védett). Egyetlen kiadás. Vay Péter (1863-1948) misszionárius, világutazó. 1903-1914 között a Vatikán megbízásából beutazta a világot. Uralkodók, vezető államférfiak fogadták, útja során behatóan megismerkedett a Kelet kultúrájával. Néprajzi kitérőkben bővelkedő, országismertető útleírását ritka fotódokumentáció kíséri, mely a XX. század eleji cári Oroszország, Kína, Korea és Japán világát mutatja be, ahogyan az egy éles szemű egyházi utazó számára megmutatkozik. A színes táblákon a szerző által készített akvarellek. Néhány oldalon enyhe, apró foltosság, néhány levélen kisebb szakadásnyom, példányunk címképe és első nyomtatott levele hiányzik, a címlevélen felül kisebb levágás. Aranyozott, festett, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén foltos kiadói vászonkötésben, az első kötéstáblán az orosz, koreai, japán és kínai államcímerek.
19085.
Materialzeichen

Rufpreis:
3 000 HUF
20

Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban,
19086.

Rufpreis:
3 000 HUF

Raimund Friedrich Kaindl: Bei den Huzulen im Pruththal. Wien, 1897. Anthropologischen Gesellschaft. 209-224 p. 40 képpel. Kiadói papírkötésben, felvágatlan. (A galiciai huculokról szóló munka)
19087.

Rufpreis:
3 000 HUF

Antalffy Gyula:Így utaztunk hajdanában. Bp., 1975. Panoráma. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT
19088.

Rufpreis:
3 000 HUF

Thirring Gusztáv dr.: Felső Dunántúl. 11 db térkép melléklettel. Budapest, 1933, A Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv - és Térkép kiadó. Későbbi egészvászon kötésben, körbevágva, sérült gerinccel, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel, márványozott lapélekkel, lapok alján ázásnyomokkal, két kép (illusztráció) kivágva, néhány kevés lapon ceruzás jelölésekkel,
19089.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Beke György: Csángó passió. DEDIKÁLT! Barangolások moldvai csángó-magyarok között. Sajtó alá rendezte: Ara-Kovács Attila. Bp., 1988, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, beragasztott jegyzetlapokkal.
19090.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szováta alsó és felső gyógyfürdői. hn., 1906, Szovátai Fürdők Igazgatósága, (Bp., "Pátria"-ny.), 19+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, leszakadt, szakadt borítóval.
19091.

Rufpreis:
2 800 HUF
15

19092.

Rufpreis:
3 000 HUF

Róth Miksa: Az erdők világa. Karapancsai emlékek. Pécsett, 1912. Nyomatott Wesselly és Horváth könyvnyomdájában. 26 p. + 2 t. (a szerző felvételei). Egyetlen kiadás. A kötetben Róth Miksa szerző Frigyes királyi herceg baranyai uradalmának karapancsai erdejéről tesz közzé benyomásokat, kortárs beszámolók szerint a szerző távközlési vezetékek fektetése ürügyén kereste fel a baranyai erdőséget. Néhány oldalon apró foltosság. (Különlenyomat a Mecsek-Egyesület emlékkönyvéből.) Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Ritka.
19093.

Rufpreis:
3 000 HUF

ifj. Dercsényi Dezső: A somogyvári Szent Egyed-apátság maradványai. Bp., 1934. (Vác, Pestvidéki Nyomda.) Kiadói papírkötés. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudomány-Egyetem Művészettörténeti és Keresztény Régészeti Intézetében készült doktori értekezés 13 képpel. DEDIKÁLT!
19094.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Kozmáné Pozsgai Éva: Dunaszegi múltidéző. Helytörténeti olvasókönyv. 2000, Hazánk Kiadó. Megjelent 1500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19095.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szántó Imre: Egy dunántúli falu (Alsópáhok története). Bp., 1960, Tankönyvkiadó. Megjelent 1500 példányban. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
19096.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF